Reklama

Rawicka Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wierni modlili się o pokój w Ukrainie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 22:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po dwóch latach przerwy w Rawiczu ponownie odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wzięli w niej udział wierni z obu parafii, w tym obywatele Ukrainy i Romowie.

Rawicka Droga Krzyżowa wyruszyła spod fary 8 kwietnia 2022 roku, po wieczornych mszach świętych. Wierni przeszli ponad półtorakilometrową trasą wzdłuż plant. Krzyż pomiędzy czternastoma stacjami nieśli m.in. księża, ministranci, grupy parafialne, czy mieszkańcy rawickich osiedli, Sierakowa, Szymanowa, a także obywatele Ukrainy i Romowie.

Tegoroczna Droga Krzyżowa miała wyjątkowy wymiar. Odbyła się po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Modlono się, m.in. za tych, którzy odeszli w ostatnim czasie, w intencji Polski, a także o zakończenie wojny i pokój w Ukrainie. 

Doświadczamy tego, że ludzie ludziom gotują tak straszny, okrutny los. Z wiarą i ufnością zwracamy się do Ciebie, Ty, który wszystko zwyciężasz, powierzamy Ci tych wszystkich, którzy cierpią. Powierzamy sprawy pokoju, powierzamy również i tych wszystkich, którzy czynią zło, bo przecież Twoje miłosierdzie jest ogromne (...), zdolne również kruszyć wszelkie zło ludzkiego serca i dokonywać w nim przemiany - mówił ks. proboszcz Wojciech Prostak z rawickiej fary. 

Nad bezpieczeństwem uczestników Rawickiej Drogi Krzyżowej czuwali strażacy ochotnicy z Dębna Polskiego i Szymanowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE