Reklama

Rawicka Komunikacja Miejska. Kiedy autobusy wrócą do Dębna Polskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rawicka Komunikacja Miejska. Kiedy autobusy wrócą do Dębna Polskiego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia nie kursują autobusy linii nr 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej. Ma to związek z niedostarczeniem wszystkich dokumentów na czas przez jedngo z oferentów. Kiedy pojazdy ponownie wyruszą na trasę do Dębna Polskiego?

Pod koniec ubiegłego roku, Gmina Rawicz ogłosiła przetarg na przewóz pasażerów na linii nr 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej w 2021 roku. Oferty złożyło trzech przewoźników. Mimo tego, magistrat nie wyłonił firmy, która zajęłaby się przewozami. Wobec tego, kursy zawieszono. Czytaj więcej: Od nowego roku autobusów miejskich do Dębna Polskiego nie będzie


Autobusy nie kursują. Problemem brak dokumentów

Jak przekazało nam kilka tygodni temu Centrum Informacyjne Burmistrza - i co w ostatnich dniach potwierdził sam Grzegorz Kubik - firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, nie przekazała na czas wszystkich wymaganych dokumentów. 

- Wykonawca nie dopełnił wszystkich formalności związanych z uzupełnieniem wniosku. W związku z tym, oferta została odrzucona. Kwoty kolejnych przekraczają budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na ten cel, dlatego ogłaszamy kolejny przetarg - mówi Grzegorz Kubik. 


Kiedy autobusy "trójki" wrócą na trasę?

Jeszcze kilka tygodni temu, przedstawiciel Centrum Informacyjnego Burmistrza zapewniał, że urzędnicy robią wszystko, co w ich mocy, by linia wznowiła swoje funkcjonowanie jak najszybciej. Jak się okazuje, nie nastąpi to jednak tak prędko. 

- Pewną przeszkodą może być zmienione 1 stycznia prawo zamówień publicznych, ale to nie powinno mieć wpływu na przeprowadzenie postępowania - zaznacza burmistrz.

Rawicka Komunikacja Miejska w statystykach

Od niespełna roku, w Rawiczu działają dwie linie Rawickiej Komunikacji Miejskiej. Autobusy "jedynki" kursują od poniedziałku do piątku na trasie z Dworca PKP na rynek w Sarnowie. Linia nr 3 rozpoczyna się również spod stacji kolejowej, a kończy bieg w Dębnie Polskim.

  • W 2020 roku linia nr 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej przewiozła 7.829 pasażerów. Średnio, w ciągu miesiąca, autobusami do Dębna podróżowało w 2020 roku 870 osób.
  • W tym samym roku, linia nr 1 przewiozła 64.987 pasażerów. Średnio w ciągu miesiąca, pojazdami do Sarnowy podróżowało 5.408 osób.
  • Dla porównania, w 2019 roku, gdy nie obowiązywały obostrzenia sanitarne związane z pandemią, linia nr 1 przewiozła w ciągu całego roku ponad 110 tys. pasażerów. 
CZYTAJ TEŻ: W Dębnie Polskim wybudują nawierzchnię na 3 ulicach >>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE