Reklama

Rawicka "zawodówka" świętowała 100 dni do matury [FOTO I FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, obok bojanowskiego "rolnika", zamykają sezon studniówkowy w powiecie rawickim. Maturzyści ZSZ bawili się 28 stycznia, w Sali Bankietowej "Julia" na Wydawach.

Uroczystość na ponad 200 osób poprowadzili Aleksandra Kubera oraz Bartosz Kowalski.

- Dzisiejszy wieczór stanowi dla nas potwierdzenie, że upragniony cel jest blisko. Nie tak dawno rozpoczynaliśmy naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, pełni obaw a zarazem nadziei, że zdobędziemy wymarzony zawód. Dziś, przekonani o słuszności wyboru jesteśmy bogatsi w wiedzę, zawodowe doświadczenie, nowe przyjaźnie, pierwsze miłości…- powiedziała Aleksandra Kubera. - Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Podkreślając znaczenie dzisiejszej uroczystości i kierując się tradycją polskich żaków - dopowiedział Bartosz Kowalski, zapraszając do tańca.

O układ choreograficzny oraz przygotowanie uczniów do odtańczenia poloneza zadbała nauczycielka, Weronika Waresiak. Tuż po tańcu Daria Jagła, dyrektor  Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wygłosiła krótkie przemówienie oraz oficjalnie otwarła uroczystość. 

- Za 100 dni staniecie u progu szkoły, tuż przed rozpoczęciem pierwszego egzaminu maturalnego. Studniówka jest ostatnim dzwonkiem wzywającym do wytężonej pracy i nauki. To także przepustka w barmie do dorosłości, która zamyka poprzedni etap waszego życia, etap młodzieńczej beztroski. Dziś korzystajcie z chwili, którą dał wam los - dodała. 

Po przecięciu wstęgi przez dyrektor szkoły oraz wychowawców klas maturalnych nastąpił toast wzniesiony lampką szampana. Tuż po kolacji uczniowie zaprosili swoich nauczycieli do pierwszego tańca oraz wręczyli dyrekcji oraz wychowawcom kwiaty. 

W końcu przyszedł czas, aby zgromadzeni goście rozpoczęli zabawę przy muzyce serwowanej przez duet N bothers.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy