Reklama

Rawicki Festiwal Sportu odwołany. Co ze Świętem Rawicza?

Opublikowano:
Autor:

Rawicki Festiwal Sportu odwołany. Co ze Świętem Rawicza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i w efekcie pogarszającą się sytuacją ekonomiczną na lokalnym rynku pracy burmistrz Grzegorz Kubik zdecydował się odwołać 24h Rawicki Festiwal Sportu, który miał się odbyć 17 maja.

"Niestety jest to trudna decyzja, ale moim zdaniem konieczna. Trudno przewidzieć, czy organizacja imprezy ze względu na sytuację i przyjęte środki prewencyjne w kraju w ogóle będzie możliwa. Drugą kwestią jest wsparcie sponsorów, czyli rawickich przedsiębiorstw. Uważam, że w tym momencie, kiedy wiele firm ma przestój, co negatywnie wpłynie na ich wynik ekonomiczny, zabieganie o wsparcie finansowe jest niestosowne. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, przygotowanie za miesiąc 24h Rawickiego Festiwalu Sportu jest niemożliwe, dlatego podjąłem tę decyzję już teraz" - wyjaśnia burmistrz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zaznaczając, że liczy na zrozumienie, tych którzy planowali wziąć udział w wydarzeniu.

Zmiany będą także dotyczyły Święta Rawicza, które planowane jest na 3-5 lipca 2020 roku. Impreza nie zostaje odwołana, ale jej ewentualna organizacja zależy od warunków epidemicznych, jakie będą panowały w kraju. Obecnie Dom Kultury zrezygnował z kontraktu z główną gwiazdą Święta Rawicza, która w zależności od rozwoju sytuacji, być może pojawi się w mieście w 2021 roku. O formie imprezy w 2020 roku burmistrz zdecyduje w okresie bezpośrednio poprzedzającym wydarzenie. Pod znakiem zapytania stoją także imprezy w drugiej części bieżącego roku.

- Wiele zależy od warunków, w jakich się znajdziemy oraz chęci i aktywności mieszkańców. Być może będziemy mieli okazję wspólnie budować inne formy wydarzeń - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE