Reklama

Rawicki medyk we własnym budynku. Gmach kupił samorząd województwa

Opublikowano:
Autor:

Rawicki medyk we własnym budynku. Gmach kupił samorząd województwa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wczoraj podpisany został akt notarialny dotyczący sprzedaży jednego z budynków w kompleksie szpitalnym. Obiekt, w którym od 1961 roku mieści się tzw. "medyk" zakupił organ prowadzący placówkę - czyli samorząd województwa wielkopolskiego.

O tym ważnym dla szkoły wydarzeniu poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się przed budynkiem szkoły.  Uczestnilczyli w niej - oprócz dyrektor placówki Urszuli Maćkowiak, także starosta Adam Sperzyński, prezes szpitala Tomasz Paczkowski i wiceprezes Ewa Kaźmieruk oraz marszałek Paulina Stochniałek - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Budynek zakupiono od szpitalnej spółki za około 900 tys. zł, a pieniądze te - jak poinformował prezes lecznicy - zostaną przeznaczone na przeniesienie z budynku i zorganizowanie nowego miejsca na dokumentację medyczną. Póki co, w obiekcie znajduje się punkt wypisów. 

- To dla nas historyczny moment. Mam nadzieję, że wpłynie to na lepszą jakość nauki i pracy - zaznaczała Urszula Maćkowiak, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, wyjaśniając, że wreszcie będzie można zająć się remontem budynku, a nie tylko samych pomieszczeń.

Wcześniej szkoła - skoro nie była właścicicielem - przeprowadzała prace remontowe w ograniczonym zakresie.

Zadowoleni z takiego obrotu spraw są także starosta i zarząd szpitala. Nie ukrywają, że cieszą się, iż szpital nie będzie musiał ponosić kosztów związanych z utrzymaniem budynku, a dodatkowo liczą na to, że placówka poszerzy swoją ofertę dla zawodów medycznych i znów będą mogły kształcić się w nim pielęgniarki.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE