Reklama

Rawicz. Burmistrz zachęca mieszkańców do oddawania osocza

Opublikowano: wt, 10 lis 2020 18:27
Autor:

Rawicz. Burmistrz zachęca mieszkańców do oddawania osocza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Rawicz zachęca mieszkańców, który wyzdrowieli z koronawirusa, do oddawania osocza w leszczyńskim oddziale Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą pomóc w leczeniu chorych na COVID-19.


- Zachęcamy mieszkańców do pomocy tym, którzy borykają się z zakażeniem koronawirusem. Niestety nie każdy tę chorobę przechodzi łagodnie. Dlatego promujemy tę cenną społecznie inicjatywę wśród osób, które wyleczyły się z Covid-19. Chcemy też docenić osoby, które oddadzą osocze. Proponujemy indywidualny karnet na rawicką pływalnię lub karnet na wszystkie występy podczas Rawickiego Festiwalu Teatralnego w 2021 roku – mówi burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

By oddać osocze, trzeba się skontaktować z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lesznie. Kto może oddać osocze? To przede wszystkim osoby, które przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie koronawirusem i dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Ważne jest także to, by ochotnicy byli w wieku od 18 do 60 lat i nie chorowali przewlekle oraz nie otrzymali w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.

Jak oddać osocze?

Każda osoba będąca ozdrowieńcem musi się wcześniej skontaktować z Działem Dawców w celu ustalenia terminu wizyty - nie ma możliwości oddawania osocza bez wcześniejszego ustalenia terminu.

Kontakt z Działem Dawców w godz. 7:30-14:30 od poniedziałku do piątku pod nr tel. 65 525 31 16.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE