Reklama

Reklama

Gdzie mieszkańcy rynku mają wystawiać kubły z odpadami?

Opublikowano: sob, 27 lut 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gdzie mieszkańcy rynku mają wystawiać kubły z odpadami? - Zdjęcie główne

Rynek w Rawiczu | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Gdzie mieszkańcy rynku powinni wystawić kosze na śmieci? Takie pytanie zadała burmistrzowi Grzegorzowi Kubikowi radna Elżbieta Dudek. Zgodnie z aktualną organizacją ruchu, auta - w tym te odpowiedzialne za obsługę bytową mieszkańców, nie mogą jeździć po północnej stronie rynku.

Reklama

W czasie remontu rynku, mieszkańcy musieli przewozić kubły i worki z odpadami kilkadziesiąt metrów i zostawiać je na pobliskich ulicach, tam gdzie mogły dojechać śmieciarki. Dzisiaj rynek jest prawie w całości dostępny dla pojazdów, w tym także tych odpowiedzialnych za wywóz odpadów. Jest jednak wyjątek - to zamknięta barierkami strefa pomiędzy deptakami, wzdłuż północnej pierzei rynku. 

"Gdzie mieszkańcy rynku powinni wystawić pojemniki?"

Tak w dużym skrócie brzmiała interpelacja, jaką Elżbieta Dudek przedstawiła na styczniowej sesji burmistrzowi Gminy Rawicz. Chodzi głównie o mieszkańców i przedsiębiorców, których domy i sklepy mieszczą się w północnej części rynku. 

W imieniu mieszkańców jak i osób prowadzących działalność gospodarczą na Rynku zwracam się z zapytaniem, czy odbiór odpadów komunalnych z Rynku odbywać się będzie zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem i czy odpady mogą być wystawione przed posesję? - pytałą w interpelacji Elżbieta Dudek, radna Gminy Rawicz.

Burmistrz odpowiada

Na pytanie radnej odpowiedział burmistrz Grzegorz Kubik. Jak przekazał włodarz, obecna organizacja ruchu nie przewiduje wjazdu pojazdów odbierających odpady na północną część rynku.

Mieszkańcy jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą, którzy mają dostęp do ul. Kramarskiej, mogą wystawić odpady przed posesję od stronu ul. Kramarskiej. Pozostali mieszkańcy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą powinni wystawić swoje odpady po wschodniej lub zachodzniej stronie rynku - czytamy w komunikacie burmistrza. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -1

    zegnam

    przed oknami plastikow botoksowych na rynku i mickiewicza sort do sortowania