Reklama

Rawicz. Nie masz maseczki? Możesz się zgłosić do gminy

Opublikowano: czw, 16 kwi 2020 15:02
Autor:

Rawicz. Nie masz maseczki? Możesz się zgłosić do gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza - osoby, które z przyczyn losowych nie są w stanie zakupić czy wykonać maseczek ochronnych, mogą otrzymać je w ramach działań gminy. Uruchomione zostało wsparcie w tym zakresie - szczególnie w przypadku osób samotnych i starszych, które mogą telefonicznie zgłosić takie zapotrzebowanie i otrzymają je do domu.

Od czwartku istnieje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. W związku z tym gmina Rawicz zdecydowała się wesprzeć osoby, które mają problem z zakupem czy wykonaniem maseczki.

Osoby  te powinny zgłosić zapotrzebowanie na maseczki telefonicznie.

- Nie każdy miał możliwość ich nabycia. Zdecydowaliśmy się pomóc tym osobom, które są w gorszej sytuacji finansowej i życiowej, szczególnie osobom starszym i samotnym, ale i tym, którzy z przyczyn losowych nie nabyli maseczek. Zapotrzebowanie należy zgłaszać telefonicznie do Ośrodka Pomocy Społecznej. W przypadku osób starszych maseczki dostarczymy do domu, poza tym odbiór będzie możliwy w budynku gminy przy ul. Piłsudskiego oraz w MGOPS - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Maseczki są szyte w ramach działań gminnych jednostek i współpracujących stowarzyszeń ze względu na ograniczone możliwości zakupu maseczek w ilościach hurtowych.

Zapotrzebowanie można zgłaszać pod nr tel.: 500-774-841 w godzinach od 7:00 do 14:00. Do mieszkańców dotrze także gminny SMS z informacją o możliwości skorzystania z gminnej akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE