Reklama

Rawicz. "Palenie gumy" i zaśmiecanie rynku? Jest apel radnego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Rawicz. "Palenie gumy" i zaśmiecanie rynku? Jest apel radnego - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z interpelacją do burmistrza Rawicza zwrócił się radny Paweł Jóska. W związku z nagannymi zachowaniami młodzieży, zaapelował o częstsze wizyty funkcjonariuszy policji w centrum miasta.

„W związku z nasilającymi się aktami wandalizmu na rynku proponuję, aby patrole Policji częściej przejeżdżały przez rynek” - czytamy w sierpniowej interpelacji radnego. „Dodatkowo uważam, że między godziną 21.00 a 23.00 jeden patrol policji powinien stać przez kilka minut na rynku. Bardzo często w tych godzinach dochodzi do tzw. „palenia gumy” przez młodzież kierującą motorami oraz autami - dodaje Paweł Jóska.

Radny cieszy się, że wielu młodych ludzi korzysta z rynku, co - jego zdaniem - samo w sobie jest bardzo dobre.

"Niestety, część korzysta w sposób niewłaściwy. Skakanie po kratkach, które otaczają drzewka, picie alkoholu, a co za tym idzie zbite butelki i zostawione puszki, akty wandalizmu. Myślę, że można temu wszystkiemu zapobiec, a wystarczy kilku minut postoju Policji na rynku" - podsumowuje w piśmie Paweł Jóska. 

Asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy rawickiej komendy przyznała, że temat jest już znany funkcjonariuszom.

- Działamy w ramach sił i środków, które mamy. Policjanci pojawiają się na rynku, patrolują ten teren. Są „zadaniowani” pod kątem nieprawidłowych zachowań młodzieży, takich jak głośne zachowanie, akty wandalizmu czy spożywanie alkoholu. Dodatkowo, w weekendy są wyznaczone patrole piesze - dopowiada. 

Policjantka podkreśla, że jeśli ktoś widzi zachowania niezgodne z przepisami, to może je zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego rawickiej komendy, na numer telefonu 47 772 72 00 lub numer alarmowy 112. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE