Reklama

Rawicz. Policjanci będą znakować rowery. Na czym polega akcja, gdzie się zapisać? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Rawicz. Policjanci będą znakować rowery. Na czym polega akcja, gdzie się zapisać? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe przedsięwzięcie rawickiej policji. W jednostce będzie można oznakować rower.

Reklama

WIBEROO czyli Wielkopolski Bezpieczny Rower to nazwa nowej aplikacji, umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. Rower trafia wtedy do systemu, a w przypadku jego zaginięcia, można go zgłosić do zaginionych. 

W ramach projektu Regionalne Obserwatorium Zagrożeń - rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji powstała usługa WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę.

Rawicz. Znakowanie rowerów

Jak informuje policja, do usługi WIBEROO mogą przystąpić osoby, które:

- posiadają: komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy

- zapoznają się z regulaminem usługi dostępnym TUTAJ i zaakceptują jego postanowienia,

- posiadają przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (dowód zakupu, kartę gwarancyjną)

- udzielą zgody, m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę roweru, co może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę.

Jak przypominają policjanci, ta metoda, którą zastosują, stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Grawerunek nanoszony jest od spodu ramy w miejscu łączenia korb z suportem. Osoby, które mają nowe rowery, powinny zatem przemyśleć, czy chcą do tej akcji przystąpić.

Rawicz. Do kiedy zapisy na znakowanie rowerów?

Znakowania dokononują policjanci przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera, indywidualnego numeru na ramę roweru. By do tego jednak doszło, należy się umówić, dzwoniąc do 9 lipca, w godz. 9:00 - 12:00, pod numer telefonu 47-77-27-200. Policjant wyznaczy godzinę, na którą należy stawić się w rawickiej jednostce policji wraz z dokumentem tożsamości.

Znakowanie rowerów w rawickiej komendzie przy ul. Sienkiewicza 23 odbędzie się w najbliższą niedzielę - 11 lipca w godz. 10:00 - 13:00. Jak przypominają policjanci, podczas znakowana rowerów, należących do małoletnich, konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Co zyska rowerzysta po oznakowaniu roweru?

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel - w ciągu 14 dni - ma obowiązek zalogowania się na stronie internetowej TUTAJ, by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania uczestnik akcji otrzymają hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru.

- w przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie, znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację.

- udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny

Znakowanie rowerów nie jest akcją jednorazową

Policjanci podali już także drugi termin, w którym będą znakować jednoślady. Akcja odbędzie się 15 lipca, w godz. 10.00-12.00, również w rawickiej jednostce. Wcześniej również należy się umówić (pomiędzy 10 a 14 lipca) pod numerem telefonu: 47-77-27-200. W kolejnych tygodniach akcja trafi również do innych miejscowości w powiecie. Na razie, nie są jednak znane jeszcze szczegóły. 

[AKTUALIZACJA, 8 lipca, godz. 10.35]
Zakończyły się zapisy na pierwsze dwa terminy. Na razie, nie są wyznaczone kolejne. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Gdy tylko je poznamy, poinformujemy o tym na portalu rawicz24.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE