Reklama

Rawicz. Potrącenie pieszej na pasach. Kobieta w szpitalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Miśkowiak

Rawicz. Potrącenie pieszej na pasach. Kobieta w szpitalu - Zdjęcie główne

Przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego | foto J. Miśkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła kobieta, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych i została potrącona. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj (25.01.2023), około godz. 10.00 na ul. Piłsudskiego, niedaleko poczty.

- 34-letni mieszkaniec gm. Miejska Górka, kierując fiatem punto, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 55-letnią obywatelkę Ukrainy, mieszkającą w mieście - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Ranna kobieta uskarżała się, m.in. na ból nogi. Policjanci wezwali pogotowie. Na miejsce udała się załoga karetki. 

- Przystąpiono niezwłocznie do medycznych czynności ratunkowych. Podano kobiecie leki przecibólowe i unieruchomiono jej kończynę. Pacjentka została przewieziona do naszego szpitala - mówi Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Jak ustalono, 55-latka doznała obrażeń, m.in. nogi i głowy. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie tego wypadku. 

Przypomnijmy. W myśl obowiązujących przepisów, pieszy znajdujący się na pasach, ale już także na nie wchodzący, ma pierwszeństwo przed pojazdem. Jednocześnie, każdy przechodzień, wchodzący na jezdnię czy drogę dla rowerów lub torowisko jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność. Pieszy nie może także korzystać z telefonu czy innego urządzenia, które prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE