Reklama

Rawicz. Przedszkole w nowym miejscu. Kto wyremontuje budynek?

Opublikowano: 3 sierpnia 2021 04:05
Autor: | Zdjęcie: Gmina Rawicz

Rawicz. Przedszkole w nowym miejscu. Kto wyremontuje budynek? - Zdjęcie główne

Budynek przylegający do świetlicy wiejskiej ma zostać zaadaptowany na przedszkole | foto Gmina Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono przetarg na przebudowę i adaptację budynku w Żołędnicy. Docelowo ma mieścić się w nim przedszkole, które obecnie funkcjonuje w jednym z bloków.

Reklama

Jak wyjaśnia burmistrz Grzegorz Kubik, nieruchomość do której zdecydowano się przeprowadzić przedszkole, wcześniej była częściowo zamieszkana, ale pełniła też funkcję obiektu gospodarczego dla sołectwa i OSP. W ostatnim czasie budynek był jednak niezagospodarowany.

Budynek jest niewielki, ale na potrzeby tego wiejskiego przedszkola wystarczający, choć najpierw musi przejść kapitalny remont - od wymiany dachu po całkowitą przebudowę wnętrz i nowe instalacje. Obok powstanie też plac zabaw - zapowiada burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 6 sierpnia. Po wyłonieniu wykonawcy, na realizację inwestycji przewidziano 7 miesięcy. Przedszkole ma zacząć działać od września 2022 roku.

Na zadanie to samorząd otrzymał dofinansowanie z  Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 - z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, gdzie niegdyś działały państwowe gospodarstwa rolne (tzw. PGR-y). Pierwszy ze złożonych wniosków, który uzyskał wsparcie, dotyczy właśnie zagospodarowania budynku pod przedszkole. 

Natomiast, lokal w popegeerowskim bloku, w obecnie mieści się przedszkole - będące filią placówki w Sarnowie - gmina zamierza sprzedać.

Dostosowanie tego lokalu do ciągle zmieniających się wymogów, jeśli chodzi o oświatę, byłoby bardzo kosztowne. Uznaliśmy, że to się nie opłaca. Jeśli uda nam się je zbyć, częściowo zwrócą nam się koszty tej inwestycji - mówi Grzegorz Kubik.

Warto zaznaczyć, że w tej samej wsi i w ramach otrzymanych środków planuje się także budowę remizy strażackiej, bo OSP Żołędnica - jest jedyną jednostką w gminie, która nie ma swojej siedziby.

Łącznie oba zadania oszacowano na 1 mln 215 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 mln 33 tys. zł, czyli 85% wartości inwestycji. Przetarg na remizę nie został jeszcze ogłoszony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.