Reklama

Rawicz. Remont deptaków przesunięty. Troska o sprzedawców, czy brak funduszy? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Remont deptaków przesunięty. Troska o sprzedawców, czy brak funduszy? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Decyzją burmistrza, przebudowa deptaków została przesunięta o dwa lata. Powodem - jak mówi włodarz - jest trudna sytuacja sprzedawców w centrum miasta. Czy rzeczywiście?

Niecały miesiąc pozostał do zakończenia prac związanych z rewitalizacją rynku w Rawiczu. Znaczna część nowej nawierzchni jest ułożona, podobnie jak instalacje podziemne. Zdaniem urzędu, z płyty rynku będzie można korzystać w połowie przyszłego miesiąca. Czytaj więcej: Rawicz. Przebudowa deptaków odłożona w czasie

Po zakończeniu prac związanych z placem w centrum miasta, przebudowane miały zostać deptaki. Mimo pierwotnego założenia, burmistrz zdecydował przesunąć ich remont o dwa lata. Powodem ma być nienajlepsza sytuacja kupców z centrum.

- Widzimy, że sytuacja kupców nie jest najlepsza. Wpływ na to ma pandemia i zapewne trochę też remont rynku, dlatego zdecydowaliśmy przełożyć remont deptaków na później – mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Gminy Rawicz.

Ta argumentacja nie do końca przekonuje radnego Mariusza Suchaneckiego. Zdaniem szefa klubu radnych Samorządni PRA, powodem przełożenia remontu może być trudna sytuacja w gminnym budżecie.

- Okres pandemii, nie wpływa dobrze na finanse samorządów, a prawie 40 mln zł zadłużenia Gminy Rawicz powoduje, że przed wydaniem każdej złotówki władze muszą się dobrze dwa razy zastanowić zanim dokonają jakiegokolwiek wydatku – komentuje Mariusz Suchanecki, radny Samorządnych PRA.

Jak decyzję burmistrza odebrali sprzedawcy z centrum Rawicza? Czy gmina dyponuje środkami, które pokryłyby remont deptaków? Odpowiedź na to pytania i rozmowa z jednym z przedsiębiorców - w poniższym materiale filmowym. Zobacz film: 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE