Reklama

Rawicz. Jak jechać w tunelu i na newralgicznym skrzyżowaniu w Masłowie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Rawicz. Jak jechać w tunelu i na newralgicznym skrzyżowaniu w Masłowie? - Zdjęcie główne

foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj został otwarty tunel drogowy z Rawicza do Masłowa. Którędy mogą się nim poruszać rowerzyści?

Reklama

Piesi mogą korzystać z chodników. Jak na razie, cykliści są zobowiązani do jazdy drogą. Poinformował o tym starosta Adam Sperzyński. 

Na dzień dzisiejszy ze względu na warunki techniczne i bezpieczeństwo użytkowników rowerem należy poruszać sie po jezdni (ruch rowerowy na ciągach pieszych nie jest póki co dopuszczony) - napisał samorządowiec na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Kierowców, jeżdżących ul. Śląską ucieszy zapewne fakt, że ponownie stała się ona główną na skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja w Masłowie. Po ponad trzech latach przywrócono starą organizację ruchu. Na skrzyżowaniu dochodziło zarówno do kolizji, jak i wypadków. Najczęstszym powodem zdarzeń była "jazda na pamięć". Drogą z pierwszeństwem jest obecnie ulica Śląska, natomiast drogą podporządkowaną - ul. Kołłątaja. 

Tunelem drogowym pod torami w ciągu ul. Świętojańskiej nie przejadą wszystkie pojazdy. Z projektu organizacji ruchu wynika, że z przejścia podziemnego mogą korzystać piesi, rowerzyści oraz samochody osobowe i dostawcze (do 3,5t).

Obowiązuje tam zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad 3 metrów oraz o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t. Pierwszeństwo wjazdu do tunelu mają kierowcy, jadący od strony stadionu żużlowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE