Reklama

Rawicz solidarny z Białorusinami

Opublikowano:
Autor:

Rawicz solidarny z Białorusinami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od 2019 roku samorząd rawicki współpracuje z białoruskim Głębokie, dlatego burmistrza Grzegorz Kubik przygotował stanowisko, w którym zaznacza, że gmina solidaryzuje się z Białorusinami.

"W ciągu kilkunastu miesięcy poznaliśmy wspaniałych ludzi, zaangażowanych w tworzenie samorządu, kultury, otwartych na zagraniczne inicjatywy, gotowych wymieniać cenne doświadczenia. Na drodze realizacji projektów zaplanowanych na 2020 rok stanęła pandemia COVID-19. Zgodnie odłożyliśmy plany (m.in. wspólne działania kulturalne), wierząc, że nadrobimy stracony czas.

Dziś wszyscy jesteśmy świadkami niepokojących wydarzeń, które mają miejsce po wyborach prezydenckich na Białorusi. Pragnę wyrazić głęboką solidarność z naszymi sąsiadami w tym trudnym czasie i jestem przekonany, że obecny konflikt uda się rozwiązać pokojowo. Polska jest przykładem, że zmiany nie zawsze muszą być przeprowadzone drogą rewolucji, a obywatelski dialog może uczynić wielkie rzeczy. Pozostajemy w kontakcie z naszymi białoruskimi przyjaciółmi i ufamy, że uda im się wypracować rozwiązania w demokratycznym duchu wolności i solidarności"
- napisał włodarz w stanowisku, ktore zostało zamieszczone na jego publicznym profilu na Facebooku.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE