Reklama

Rawicz. Ulica w Sierakowie będzie przebudowywana.

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Ulica w Sierakowie będzie przebudowywana. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Gmina podjęła decyzję i wybrała wykonawcę drugiego etapu przebudowy ulicy Sadowniczej w Sierakowie. Powstanie tam m.in nawierzchnia z kostki betonowej i kanalizacja deszczowa. Wartość całej inwestycji to ponad 700 tys. złotych.

Magistrat wyłonił wykonawcę II etapu przebudowy ul. Sadowniczej. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma DROGTRANZ Sp. z o.o. z Góry. Przedsiębiorstwo wykona wszystkie prace za 715 tys. złotych. W ramach przebudowy wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Powstanie też kanalizacja deszczowa, a na ulicy stanie dodatkowych kilka lamp.

Pierwsze 140 metrów drogi zostało wyremontowane na przełomie 2018 i 2019 roku. Wtedy problematyczna okazała się kolizja gazowa, która przedłużyła prace o kilka miesięcy i spowodowała, że gmina musiała wydać na ten projekt kikanaście tysięcy więcej, niż pierwotnie zakładała. Czytaj więcej: Sadownicza (jeszcze) droższa i do połowy lutego

W 2017 roku, jeszcze przed remontem pierwszych metrów drogi. Część mieszkańców złożyła skargę na działalność  burmistrza. Ich zdaniem - podczas rutynowej naprawy drogi gruntowej doszło do rażącychh nieprawidłowości. W wyniku analizy - stwierdzono, że użyto wtedy tłucznia innego, niż było to określone w zamówieniu. Czytaj więcej: Skarga na burmistrza Rawicza trafiła do komisji rewizyjnej

- Urząd zamierza podpisać umowę z wykonawcą w przyszłym tygodniu. Od tego momentu firma będzie mogła rozpocząć prace. Termin zakończenia przebudowy to przełom maja i czerwca 2021 roku - informuje Centrum Informacyjne Burmistrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE