Reklama

Rawicz. Znamy wyniki ekspertyz nawierzchni na Rolniczej [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Znamy wyniki ekspertyz nawierzchni na Rolniczej [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Magistrat otrzymał wyniki wszystkich ekspertyz dotyczących nowej nawierzchni na ulicy Rolniczej. Wyniki - jak nas poinformowano - wskazały, że jeden z parametrów został nieznaczenie przekroczony. Jakie działania w tej sprawie podejmie urząd?

Po kilku latach udało się zakończyć długo wyczekiwany i potrzebny remont ulicy Rolniczej na osiedlu Westerplatte w Rawiczu. Pierwsze prace na ulicy zaczęły się w 2017 roku. Wtedy przebudowany został odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Boh. Westerplatte a Sarnowską. Czytaj więcej: Pierwszy odcinek Rolniczej oddany do użytku po remoncie [FILM]

Pod koniec września do użytku została oddana druga część Rolniczej. Składa się ona z dwóch jednokierunkowych jezdni. W ramach remontu powstały nowe miejsca parkingowe. Wymianie uległa nawierzchnia chodników i jezdni. Powstały też nowe przejazdy i kontrpas dla rowerzystów. Czytaj więcej: Po remoncie - Rolnicza ponownie otwarta

Swoje zastrzerzenia do jakości nawierzchni na części remontowanej drogi miała Gmina Rawicz. Magistrat zdecydował się przebadać próbki materiału, jaki został użyty przy przebudowie. Ekspertyzy pochodzące z pierwszego z laboratoriów wskazywały na nieznaczne przekroczenie części parametrów.

- Musimy dokonać arbitrażu. Próbka zostanie zbadana ponownie w innym laboratorium i jeśli wynik się powtórzy, będzie konieczna wymiana asfaltu na nitce od strony sklepu Lidl. Może to wydłużyć prace o kilka dni. Jednak jakość jest dla nas kluczowa i nie będziemy tolerować sytuacji, gdy wartości są przekroczone - mówił we wrześniu wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Gmina otrzymała już wyniki drugiej ekspertyzy. Również ta - jak nas poinformowano - wskazała na nieznaczną niezgodność z normami. Jakie działania w tej sprawie podejmie magistrat? O to zabytaliśmy wiceburmistrza Pawła Szybaja. Zobacz materiał filmowy:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE