Reklama

RAWICZ. Zrzutka na "serce" do zbierania nakrętek

Opublikowano:
Autor:

RAWICZ. Zrzutka na "serce" do zbierania nakrętek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Niedawno pojemnik do zbierania nakrętek w kształcie serca pojawił w Szkaradowie. Teraz jest szansa, by podobny stanął w Rawiczu. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na "serce".

Akcje zbierania plastikowych nakrętek są prowadzone na codzień przez wiele różnych instytucji, głównie szkoły. Od kilku lat nakrętki można przynosić także do redakcji Życia Rawicza i rawicz24.pl. W ostatnim czasie na ulicach wielu polskich miejscowości stanęły ogromne pojemniki, do których można wrzucać plastikowe nakrętki, które trafiają na cele charytatywne. Taki kosz w krztałcie serca stanął ostatnio w Szkaradowie. Czytaj więcej: Ogromne serce na plastikowe nakrętki stanęło w Szkaradowie

Jest szansa, by wspomniane serduszka stanęły również w Rawiczu. Stara się o to Pani Wirginia, która zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na budowę pojemników na nakrętki.

- Stwierdziłam, że tak nie może być, że w Rawiczu nie ma takiego miejsca, gdzie można by te nakrętki wrzucić. W mieście co chwilę słychać, że czegoś brakuje, na coś mieszkańcy narzekają, więc stwierdziłam, że nie ma co narzekać, tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - mówi Wirginia Kostrzewa, inicjatorka zbiórki.

Pani Wirginia jest już po pierwszych rozmowach z burmistrzem i prezesem Rawickiej Spóldzielni Mieszkaniowej. Mówi, że zarówno Grzegorz Kubik, jak i Robert Kozal pozytywnie przyjęli informację o inicjatywie. 

- Rozmawiałam z jednym z radnych, który zaproponował pomoc. Jestem też już po wstępnych rozmowach z burmistrzem i prezesem spółdzielni. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze - mówi inicjatorka.

Jak mówi w rozmowie z portalem, plan minimum to jeden pojemnik, ale - zdaniem inicjatorki - w mieście mogłyby się pojawć dwa takie obiekty. 

- Myślałam o dwóch sercach, które mogłby stanąć w dwóch lokalizacjach. Te, które ja proponuję to teren osiedla Westerplatte i tu sprawa jest już raczej załatwiona. Drugie mogłoby stanąć w okolicy Domu Kultury - przekazuje autorka zbiórki.

Koszt powstania jednego serca, na którym znajdzie się herb i nazwa miasta to 2.400 złotych. Jak zaznacza inicjatorka, gdy tylko uda się zebrać kwotę na jedno z nich - pieniądze od razu zostaną przekazane firmie, która zajmuje się produkcją takich pojamników. Od chwili wpłacenia pieniędzy na konto, kosz na nakrętki powinien stanąć na miejscu w przeciągu 2-3 tygodni. 

Zbiórkę pieniędzy na budowę pojemników można wspierać za pomocą strony internetowej: zrzutka.pl. Kliknij, by wesprzeć zbiórkę [KLIKNIJ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE