Reklama

Znów reakcja rosyjskiego ministerstwa po dewastacji na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Znów reakcja rosyjskiego ministerstwa po dewastacji na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Rawiczu - Zdjęcie główne

Cmentarz żołnierzy radzieckich w Rawiczu | foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 lutego, w trakcie konferencji prasowej, Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odniosła się do dewastacji tablicy na cmentarzu żołnierzy radzieckich, do której doszło kilkanaście dni temu.

Przypomnijmy. Informacja o dewastacji na cmentarzu żołnierzy wpłynęła do rawickiego magistratu 25 stycznia bieżącego roku. Jak przekazało wtedy Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza, sprawę przekazano policji.

Nie był to jednak pierwszy akt wandalizmu na terenie tej nekropolii. Poprzednia miała miejsce w czerwcu 2021 roku. Kim był wandal? Nie wiadomo. Policja umorzyła sprawę. Graffiti z pomnika usunięto we wrześniu minionego roku. 

Wówczas rosyjskie MSZ skrytykowało władze Rawicza za opieszałą reakcję. Po styczniowym akcie wandaliśmy, rzeczniczka ministerstwa Maria Zacharowa znów zabrała głos - podczas konferencji prasowej 9 lutego. 

Po raz kolejny wzywamy władze lokalne w Rawiczu do adekwatnej reakcji na akty wandalizmu, które mają miejsce z oburzającą częstotliwością. Żądamy znalezienia i ukarania sprawców oraz niedopuszczenia do podobnego w przyszłości. Ten apel kierujemy nie tylko do władz lokalnych, ale również do centralnych - powiedziała Maria Zacharowa. 

Rzeczniczka MSZ dodała, że będą śledzić przebieg prac remontowych na cmentarzu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE