Reklama

Region. Sprawdzą oznakowanie posesji

Opublikowano:
Autor:

Region. Sprawdzą oznakowanie posesji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzielnicowi będą sprawdzać, czy posesje są odpowiednio oznaczone: numerem oraz nazwą ulicy lub miejscowości.

 

- Często jest też tak, że właściciele posesji niestety nie są świadomi tego, że brak tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości może spowodować znaczne utrudnienia w pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek - podkreśla asp. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

 

Akcja prowadzona jest na terenie całej Wielkopolski. Jak podkreślają policjanci, nie ma ona utrudniać życia właścicielom posesji, ale ułatwić pracę służb ratunkowych: policji, straży pożarnej i przede wszystkim pogotowia, gdzie od szybkiego dojazdu w konkretne miejsce może zależeć ludzkie życie. - Zdarza się, że przedstawiciele różnych służb błądzą w terenie, pytają o konkretny adres i tracą bezcenne sekundy czy minuty - zaznacza asp. Beata Jarczewska.

 

Do końca maja policjanci będą prowadzili działania informacyjne, a w czerwcu zaczną sprawdzać, czy mieszkańcy wywiązali się z ustawowego obowiązku oznakowania posesji. Właściciele, którzy tabliczek z numerem porządkowym nie umieszczą, muszą liczyć się z naganą lub 250-złotowym mandatem. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE