Reklama

RFS: Część imprez przeniesiona pod dach

Opublikowano:
Autor:

RFS: Część imprez przeniesiona pod dach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Taka decyzja zapadła na spotkaniu organizatorów i koordynatorów poszczególnych dyscyplin. Ze względu na warunki pogodowe tenis ziemny, streetball, siatkówka plażowa i turnieje dziecięce zostały przeniesione do obiektów w Sarnowie, Sierakowie i Rawiczu.

Akcja DKMS - rejestracja potencjalnych dawców szpiku - zostaje przeniesiona do Galerii Sala Piecowa Domu Kultury.

Zmiany dotyczą:
- tenisa ziemnego - sala sportowa SP 5 w Rawiczu Sarnowie
- streetballa - środowiskowa hala sportowa Gimnazjum w Sierakowie
- siatkówki plażowej - środowiskowa hala sportowa Gimnazjum w Sierakowie
- turnieje dziecięco - młodzieżowe - sala sportowa I LO w Rawiczu

Bez zmian miejsc odbędą się: sztafetowy bieg plantami Jana Pawła II, Rawicki Nordic Walking, maraton pływacki, Rawicka Sztafeta Rowerowa, turnieje piłkarskie w kategoriach „Dzikie drużyny” i „Oldboy”.

OŚWIADCZENIE WYDANE PRZEZ ORGANIZATORÓW

"Po raz pierwszy w historii wszystkich edycji 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu pogoda nie dopisała organizatorom. Jest zimno, leje deszcze. Konieczne było podjęcie decyzji o wprowadzeniu, przygotowanego już wcześniej planu B. z deszczem zmagać się będą kijkarze, biegacze, rowerzyści, dzikie drużyny piłkarskie oraz Oldboy 'e. Na swoich najmłodszych uczestników mimo deszczu czeka koordynator prologu.
 
Tak jak zapowiadaliśmy ze względu na warunki pogodowe podjęta została decyzja o wprowadzeniu planu B. Część dyscyplin zostanie przeniesiona pod dachy. Streetball i siatkówka plażowa rozgrywane będą na hali sportowej gimnazjum w Sierakowie na ul. Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego. Dziecięce i młodzieżowe drużyny piłkarzy zostają przeniesione na salę przy ul. Kopernika. Nocne rozgrywki dzikich drużyn i Oldboy,ów rozegrane zostaną na Orliku. Tenis ziemny zostaje przeniesiony do Szkoły Podstawowej nr 5 na Osiedlu Sarnowa. Co bardzo ważne. W przypadku każdej z dyscyplin poza tenisem decyzją koordynatorów w przypadku poprawy pogody areny wracają do miasteczka festiwalowego i na Orlik. W przypadku nordic walking, biegaczy, rowerzystów areny pozostają bez zmian. Oznacza to, że poza samą rywalizacją zawodnikom przyjdzie się zmierzyć również z zimnem i deszczem. Jak widać po wpisach na fb festiwalu oraz z “donosów”, które przynieśli na spotkanie koordynatorzy, zawodnicy są zdecydowani podjąć wyzwanie i wygrać z deszczem. Jak powiedział nam jeden z liderów biegu – stracą “harty”, pogoda i śliska nawierzchnia spowodują, że trzeba będzie biec wolniej.
W Domu Kultury (przy miasteczku festiwalowym) zapewniono zawodnikom dwie grzane sale (widowiskowa/witrażowa), dodatkowo ogrzewany będzie “namiot Streetball” w miasteczku festiwalowym. Zawodnikom zostanie zapewniona gorąca herbata i posiłek w nocy.
Na plantach w miarę możliwości postaramy się utwardzać najgorsze miejsca na trasie.
Akcja DKMS,u zostaje przeniesiona do Galerii Sala Piecowa Domu Kultury.
Jeśli deszcz nie przestanie padać, pod znakiem zapytania stają również dzisiejsze zewnętrzne nocne obchody Nocy Muzeów".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE