Reklama

Rozbudowa strzelnicy zawieszona

Opublikowano: pon, 18 maj 2020 09:23
Autor:

Rozbudowa strzelnicy zawieszona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Rawicz rezygnuje z dwumilionowego dofinansowania na modernizację strzelnicy i póki co, nie będzie realizować tej inwestycji.

Samorząd dwukrotnie próbował zdobyć dofinansowanie na budowę strzelnicy - z rządowego programu. W czerwcu minionego roku, gmina otrzymała 1,2 mln zł dotacji. By móc skorzystać ze wsparcia, obiekt trzeba było postawić do grudnia 2019 roku. Jednak do przetargu na budowę nie zgłosiła się żadna firma. Zabrakło czasu, by ogłosić kolejny, więc gmina zrezygnowała z dotacji. Jednak w listopadzie ponownie dostała pieniądze - tym razem w kwocie 2 mln zł. Podpisano umowę z ministerstwem obrony narodowej.

Wiceburmistrz Paweł Szybaj zapowiedział, że nowoczesny obiekt powstanie do końca 2020 roku. Już wiadomo, że nie postanie - bo gmina inwestycję zawiesza.

- Realizacja została zawieszona z powodu zbyt wysokich ofert wynikających z przetargu. Ostatecznie, ze względu na sytuację finansową gminy - spowodowaną, m.in. koronawirusem, inwestycja zostanie zawieszona - potwierdza wiceburmistrz. - Zrezygnujemy także z otrzymanego dofinansowania, w ramach którego inwestycja powinna być zakończona w 2020 roku. W przyszłym roku ponownie weźmiemy udział w konkursie - deklaruje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE