Ryby brały. Zawody wędkarskie w Łaszczynie [ZDJĘCIA]

Ryby brały. Zawody wędkarskie w Łaszczynie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
73

WiadomościMłodzi wędkarze wraz z bliskimi stawili się w Łaszczynie. Nad tamtejszym akwenem wzięli udział w zawodach. Impreza odbyła się po raz czwarty.

Do zmagań w Łaszczynie przystąpiło 19 osób - dzieci i młodzież z powiatu rawickiego, wspierani przez dorosłych. Wśród nich były dwie dziewczyny. Przed rozpoczęciem wczorajszej imprezy (17.08.2024 r.), uczestnicy wylosowali sobie stanowiska.

Rywalizacja trwała od sobotniego poranka. Wędkarze zajęli swoje miejsca i przystąpili do zmagań.

- Zakończyliśmy zawody przy pięknej aurze. Ryby brały - skomentował Marcin Ziętek, prezes koła wędkarskiego nr 197.

Po zważeniu ryb, wyłoniono także najlepszych. Czołowe miejsca zajęli: Nataniel Ziętek (2.040 g), Antoni Poprawa (1.680 g) i Paweł Sperzyński (1.340 g). Cała trójka stanęła na podium. Otrzymali oni także puchary z rąk burmistrza Grzegorza Kubika, starosty Adama Sperzyńskiego i sołtysa Janusza Krysia.

Organizatorzy - koło wędkarskie nr 197 oraz stowarzyszenie zwykłe "Sum" - przygotowali również puchar dla Stanisława Szponika, który wyłowił największą rybę (ważącą pół kilograma).

Wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali medale, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Przygotowano dla nich także poczęstunek.