Reklama

Są wyniki tegorocznych matur. Jak Wam poszło?

Opublikowano: wt, 11 sie 2020 13:01
Autor:

Są wyniki tegorocznych matur. Jak Wam poszło? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tegoroczni maturzyści mogą już sprawdzić wyniki egzaminów dojrzałości. Ze względu na stan epidemii w tym roku sesja została przesunięta o miesiąc. Dodatkowo młodzież nie zdawała egzaminów ustnych. Jak sprawdzić wynik swojej matury?

 

Maturzyści w tym roku długo czekali na egzaminy. W końcu wyznaczono termin rozpoczęcia sesji - 8 czerwca [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym, a młodzież została zwolniona z obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i z języka obcego.

 

Egzaminy ustne zostały przeprowadzone tylko i wyłącznie dla zdających, którzy musieli przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

 

Pozostali na świadectwie maturalnym w miejscu gdzie powinien być podany wynik z egzaminu ustnego będą mieli adnotację: „W 2020 r. egzaminu nie przeprowadzano”.

 

Tak jak w latach ubiegłych, także w tym roku maturzyści musieli przystąpić do trzech pisemnych egzaminów pisemnych: z języka polskiego i obcego oraz z matematyki. Były one obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Musieli też napisać co najmniej jeden pisemny sprawdzian z tak zwanych przedmiotów do wyboru - maksymalnie sześciu.

W grupie tych przedmiotów były: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.


Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik z przedmiotu do wyboru nie wpływał na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

 

Dzisiaj - 11 sierpnia do godziny 10.00, każdy maturzysta mógł sprawdzić wynik swojego egzaminu dojrzałości w systemach informatycznych prowadzonych przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

 

Logowanie do każdego z systemów odbywało się za pomocą loginu i hasła, które absolwenci otrzymali od dyrektora szkoły średniej, do której uczęszczali. Dzisiaj też maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości.

 

Termin egzaminu poprawkowego dla tych, którym nie udało się zdać jednego z egzaminów obowiązkowych, wyznaczono na wtorek - 8 września. W tym przypadku wyniki zostaną podane do środy - 30 września.


NOWE ŻYCIE RAWICZA [KUP ONLINE]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE