Reklama

Skrzyżowanie w Annopolu "do poprawki". Jakie zajdą zmiany?

Opublikowano: śr, 17 cze 2020 18:32
Autor:

Skrzyżowanie w Annopolu "do poprawki". Jakie zajdą zmiany? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

"To jest najłatwiejsze skrzyżowanie, jakie istnieje. Kierowcy tylko muszą się stosować do znaków. Rondo czy światła nie są potrzebne. Jest znak stop to trzeba się zatrzymać. A nie tylko rozglądać się, czy coś jedzie i jechać." "Tam jest tyle wypadków , że nawet ustawiony tam strażnik walący pałą w łeb przed znakiem stopu nic nie zmieni. Miejscowi ignorują przepisy i tyle." "Tam miga znak STOP. Jeśli ktoś nie widzi, to należy zadać pytanie, czy aby niewidomy powinien siadać za kierownicę?" - to wybrane komentarze po ostatniej kolizji w Annopolu. Czy zarządca dostrzega problem? Zapytaliśmy o to Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Droga wojewódzka 434 została zmodernizowana na ponad 40-kilometrowym odcinku w grudniu 2013 roku. Zmiany zaszły także na skrzyżowaniu w Annopolu, gdzie zamontowano na podporządkowanych wysepki czy namalowano na jezdni linię STOP. Mimo to od 2014 roku 6 wypadków i 6 kolizji odnotowali policjanci na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 434 z trasą powiatową Golina Wielka - Miejska Górka. Do ostatniej kraksy doszło 2 czerwca. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Stanowisko zarządcy

Po tym czerwcowym zdarzeniu drogowym kolejny raz skontaktowaliśmy się z WZDW. Kilka miesięcy temu przedstawiciel tej instytucji stwierdził: - Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 434 z drogą powiatową w Annopolu, zlokalizowane poza obszarem zabudowanym, jest oznakowane w sposób prawidłowy i czytelny - twierdzi Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu. 

Będzie więcej... znaków 
Na budowę ronda lub sygnalizacji świetlnej w tym miejscu nie można liczyć. - Z uwagi na zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wprowadzone zostaną aktywne znaki A-30 „Inne niebezpieczeństwo” oraz B-33 „ograniczenie prędkości do 70 km/h” wraz z tabliczkami T-14b (wypadki) - zapowiadał.

Zmiany miały zostać wprowadzone do końca czerwca. Mamy już połowę miesiąca, a w tej kwestii nadal się nic nie zmieniło. Wczoraj otrzymaliśmy kolejną odpowiedź. - Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, proces związany z przygotowaniem, uzgodnieniem i zatwierdzeniem projektu stałej organizacji ruchu uległ wydłużeniu. W związku z tym, wprowadzenie oznakowania na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 434 z drogą powiatową w Annopolu również uległo przesunięciu. Zmiana organizacji ruchu ma zostać wprowadzona do końca lipca br. - przyznaje Andrzej Staszewski. 

Dalsze poprawki
Dodatkowo, obecnie istnieje rozbieżność pomiędzy znakami pionowymi a poziomymi od strony Rawicza, jak i Gostynia. Jak się dowiedzieliśmy, także w tej kwestii zajdzie "kosmetyczna" poprawka. Oznakowanie poziome zostanie dostosowane do pionowego.

Jak teraz oznakowane jest skrzyżowanie? ZOBACZ FILM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE