Reklama

Ślubowania, wybory prezydium i członków komisji rewizyjnej. V kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz rozpoczęta [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (02.12.2022r.) odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz V kadencji. Wybrano prezydium oraz członków komisji rewizyjnej.

Młodzieżowi radni, podobnie jak dorosła rada, sesje przeprowadzać będą w sali sesyjnej. Pierwszej sesji przewodniczył najstarszy członek rady - Adrian Wolak. Po otwarciu I sesji przywitał obecnych na sali młodzieżowych radnych, Przewdoniczącego Rady Miejskiej Gminy Rawicz - Marka Przybylskiego, Burmistrza Gminy Rawicz - Grzegorza Kubika wraz z jego zastępcą Pawłem Szybajem, sekretarz gminy Elżbietę Pawlak, skarbnik Krystynę Sikorską oraz przybyłch na sesję dyrektorów, opiekunów i przedstawicieli samorządów uczniowskich rawickich szkół. 

Według statutu rady jej skład wynosi 17 członków, jednak w obecnej kadencji zasiada w niej 14 radnych - wszyscy byli obecni podczas sesji. 

Następnym punktem było odczytanie porządku obrad. Ptem przyszedł czas na złożenie ślubowania przez radnych. Po ślubowaniu sekretarz i burmistrz gminy wręczyli radnym zaświadczenia. 

Dalej w porządku obrad zaplanowano wybory prezydium oraz komisji rewizyjnej. Przewodniczącym rady większością głosów został wybrany Adrian Wolak, wiceporzewodniczącą Marta Sierpowska, a sekretarzem Aleksandra Pawlaczyk. W skład komisji rewizyjnej weszli Amelia Grześkowiak, Zuzanna Sura oraz Kacper Trzcieliński. W propozycjach kandydatur wymieniano wielu członków rady. 

- Młodzi radni nas zaskoczyli i trzymali w niepewności do ostatniego głosowania, ale to są wspaniali ludzie i świetnie poradzili sobie jak na pierwszy raz - mówi Adrianna Kaczmarek - opiekun młodzieżowej rady.

W trakcie wolnych głosów i wniosków głos zabrał burmistrz, który w swoim przemówieniu zachęcał radnych do wspólnego działania i wyraził swój podziw za odwagę postawienia się pod osąd mieszkańców. Podkreślał, że w młodzieży drzemie ogromny potencjał i ambicje. 

Nie innego zdania są opiekunki rady Anna Nowak - naczelnik wydziału wydziału edukacji i spraw społecznych i Adrianna Kaczmarek - dyrketor Rawickiej Biblioteki Publicznej. 

- Widać w tych ludziach ambicje i potencjał, ale też to są młodzi ludzie, którzy się jednoczą - wystarczy im impuls i są gotowi do działania i to jest piękne - mówi Adrianna Kaczmarek 

Mimo, że rada dopiero zaczyna swoją działalność, już w najbliższym czasie będzie można ujrzeć efekty jej działań. 

- Najbliższe plany to na pewno akcja pieczenia pierników na rzecz Tosi i konkurs na najlepiej udekorowany piernik - zdradza Adrianna Kaczmarek.

Radni V kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Rawicz:

1) Wolak Adrian Grzegorz 

2) Kędzierski Hubert  

3) Sura Zuzanna 

4) Kaczmarek Amelia Magdalena 

5) Grześkowiak Amelia 

6) Trzcieliński Kacper 

7) Ratajczyk Olga Maria 

8) Maćkowiak Kewin Sebastian

9) Kolibabka Piotr 

10) Pudys Olga 

11) Pawlaczyk Aleksandra 

12) Sierpowska Marta 

13) Strugała Amelia 

14) Szybaj Adam

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy