Reklama

Sołtys Chojna ma pomysł. I ma prośbę do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Sołtys Chojna ma pomysł. I ma prośbę do mieszkańców  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Piotr Andrzejewski, włodarz Chojna wpadł na pomysł, by stworzyć historyczny album zdjęć, pokazujących, jak w dawnych latach wyglądała wioska, której dziś szefuje.

- Ten wyjątkowy album ma być tworzony przez wszystkich mieszkańców naszej wsi, ale nie tylko - podkreśla. - Unikalna kolekcja dla wielu będzie - w pewnym sensie - powrotem do przeszłości.

Jak zaznacza Piotr Andrzejewski, mogą to być zdjęcia przedstawiające różne aspekty życia w Chojnie - np. ważne uroczystości i wydarzenia, pracę w polu, stare budynki, czy fotografi e z lat szkolnych.

- Być może w rodzinnych albumach, bądź zbiorach leżą zdjęcia przedstawiające naszą małą ojczyznę. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą o wypożyczenie zdjęć - z dołączonym opisem, kogo lub co przedstawiają i z jakich lat pochodzą. Wszelkie informacje i ciekawostki dotyczące tych fotografii i okoliczności ich powstania zostaną wykorzystane jako materiał informacyjny do stworzenia naszego albumu. Być może uda nam się przygotować również specjalną wystawę - mówi sołtys.

Album i wystawa to nie jedyny pomysł sołtysa Chojna.

- Moim marzeniem, jest stworzenie galerii sołtysów naszej wioski w jednym z pomieszczeń przy świetlicy wiejskiej. Mamy tam już rysunki związane z Chojnem, więc czemu nie mogłyby tam zawisnąć fotografie byłych sołtysów - uważa włodarz.

Jeśli posiada ktoś w swoim albumie fotografi e Chojna z dawnych lat, proszony jest o kontakt za pośrednictwem komunikatora messenger na profi lu facebookowym Chojno Wielkopolska lub dzwoniąc pod numer telefonu 570/686-961. Zebrane zdjęcia zostaną opracowane, zeskanowane, zarchiwizowane w formie cyfrowej, a oryginały zwrócone właścicielom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE