Reklama

Sołtys i jednocześnie radny usłyszał zarzuty prokuratorskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Sołtys i jednocześnie radny usłyszał zarzuty prokuratorskie - Zdjęcie główne

Szkaradowo | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa zarzuty postawiła prokuratura Fabianowi M. - sołtysowi jednej z wiosek w gminie Jutrosin i radnemu.

Reklama

Postępowanie dotyczy rzekomego podrobienia podpisu na umowie wynajmu sali wiejskiej w Szkaradowie. Jest efektem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, które wpłynęło do prokuratury.

Śledczy wszczęli postępowanie. Doprowadziło to do postawienia zarzutów sołtysowi, który zarazem pełni funkcję radnego.

- Fabian M. usłyszał zarzuty z art. 270 § 1 Kodeksu Karnego oraz art. 233 § 1a Kodeksu Karnego - informuje prokurator Łukasz Wawrzyniak. Pierwszy dotyczy podrobienia dokumentu, drugi - fałszywych zeznań. Śledztwo, jak przekazał prokurator zostało przedłużone do połowy czerwca. Jego szczegółów śledczy nie ujawniają. 

Z sołtysem próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie w piątek. Bezskutecznie. Do dziś nie odpowiedział także na zapytanie wysłane e-mailem.
Natomiast wiceprzewodniczący rady miejskiej - Mariusz Grzywaczewski, jednocześnie rzecznik prasowy klubu radnych, do którego należy Fabian M. mówi, że należy poczekać do zakończenia postępowania.

- Zarzuty zarzutami, ale tu musi być wyrok. Każdy z nas może mieć postawiony zarzut - nie ma z tym najmniejszego problemu, żeby to zrobić. Po to jest sąd, by ten zarzut zweryfikował - odpowiada.
- O sprawie wiem, bo byliśmy przesłuchiwani przez policję, ale nie jestem informowany o szczegółach jej przebiegu - mówi z kolei burmistrz Romuald Krzyżosiak. 

Kodeks karny art. 270 § 1 
Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Kodeks karny art. 233
§ 1
Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 1a Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy