Reklama

Sprostowanie rzecznika prasowego Izby Komorniczej w Poznaniu

Opublikowano:
Autor:

Sprostowanie rzecznika prasowego Izby Komorniczej w Poznaniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na portalu poinformowaliśmy o tym, że w środę (17 czerwca), komornik, który w jednym z budynków przy ul. Wyszyńskiego w Rawiczu miał prowadzić czynności, znalazł zwłoki mężczyzny.

Po publikacji artykułu, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Poznaniu przesłał sprostowanie następującej treści:

"Nieprawdziwe jest stwierdzenie jakoby Komornik „miał eksmitować lokatora”, nieprawdziwe jest stwierdzenie jakoby „miał prowadzić czynności związane z eksmisją lokatora”, jak również nieprawdziwe jest stwierdzenie jakoby Komornik „Wszedł do środka, aby przeprowadzić czynności eksmisyjne.”

W rzeczywistości, zaplanowane na dzień 17.06.2020 r. czynności, miały polegać na próbie doręczenia Dłużnikowi korespondencji w toku egzekucji z nieruchomości (zawiadomienie o terminie opisu i oszacowania, postanowienie o powołaniu biegłego do wyceny itp.), w trosce o należyte zabezpieczenie praw Dłużnika, z uwagi na fakt, nieodebrania tej przesyłki osobiście przez Dłużnika i doręczenia jej wcześniej poprzez awizo. W toku tych czynności, przy udziale świadka - pracownika kancelarii - Komornik faktycznie odkrył zwłoki mężczyzny. Komornikowi nie jest znana jego tożsamość."

Rzecznik Prasowy Izby Komorniczej w Poznaniu

Marek Grzelak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE