Reklama

Bojanowo. Duży ruch w nieruchomościach

Opublikowano:
Autor:

Bojanowo. Duży ruch w nieruchomościach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na sprzedaż dwóch działek w Kawczu oraz przejęcie przez samorząd gruntów należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zamienią się też na grunty z miejscowym rolnikiem. Po co?

Gmina chce spieniężyć dwie działki w Kawczu, a kolejne dwie przejąć - jedną od rolnika pod boisko sportowe w Bojanowie, a drugą - od skarbu państwa, by zapewnić mieszkańcom bloków w Gościejewicach porządny dojazd.

Pod domy

Działka w Kawczu kiedyś była użytkowana jako boisko sportowe. Obecnie nie spełnia już swojej funkcji. Została wydana dla niej decyzja o warunkach zabudowy. Można postawić tam domy jednorodzinne. Gmina wydzieliła dwie działki - o powierzchni 807 m2 i 808 m2. Tereny te są już przygotowane do sprzedaży, ale by rozpocząć procedurę, konieczna była zgoda radnych.

Pod dojazd

Radni wyrazili również zgodę na nieodpłatne przejęcie przez gminę od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dwóch działek w Gościejewicach - o łącznej powierzchni 0,14 ha.

- Mieszkańcy osiedla bloków we wsi wystąpili z prośbą o przejęcie na rzecz gminy wjazdów na osiedle mieszkaniowe, argumentując, że jest to dla nich jedyny dojazd do drogi publicznej oraz, że są one w bardzo złym stanie technicznym - wyjaśnia burmistrz Maciej Dubiel.

Z pisma, które mieszkańcy otrzymali od KOWR w lutym tego roku wynika, że ośrodek nie ma pieniędzy na naprawę tych wjazdów, ale może je nieodpłatnie przekazać samorządowi. Na początku maja burmistrz wystąpił więc do poznańskiego oddziału KOWR z zapytaniem o możliwość przejęcia działek. - Pismem z 17 maja, KOWR wyraził chęć przekazania nam działek. Uchwała była niezbędna do dalszego procedowania wniosku gminy w tej sprawie - dopowiada włodarz.

Pod boisko

Trzecia z uchwał dotyczyła działki położonej w Bojanowie oraz planów związanych z budową nowego boiska piłkarskiego, które miałoby być zlokalizowane w pobliżu kompleksu „Orlik”. Działka, którą gmina chciała przejąć od miejscowego rolnika, a w zamian przekazać mu inną, okazała się za mała, aby zaprojektować pełnowymiarowe boisko.

- Od końca maja 2020 roku prowadzone były rozmowy z właścicielem działki. W ich wyniku, 19 marca tego roku, dokonano podziału geodezyjnego działki i wydzielono nową - przekazuje burmistrz Maciej Dubiel. Jak mówi, podział został zaakceptowany przez obie strony. Właściciel ziemi będącej przedmiotem zamiany wyraził też zgodę na dopłatę kwoty 8.322 zł, wynikającej z różnicy w wielkości działek.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy