Złoto i srebro Barłomieja Józefowiaka. Szok Bojanowo w zwycięskiej kadrze Wielkopolski - Zdjęcie główne
5

WiadomościZawodnicy MUKS SZOK Bojanowo, wraz z innymi najlepszymi sportowcami z Wielkopolski, zajęli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Finale Zawodów „Lekkoatletyka dla Każdego”.

W ogólnopolskim finale zawodów „Lekkoatletyka dla Każdego” we Włocławku wystartowały kadry wojewódzkie złożone z zawodników U12, U14 i U16. Do ich składu powołani zostali zwycięzcy mistrzostw województwa lub zawodnicy, którzy są wysoko w rankingu Polski. Z bojanowskiego klubu MUKS SZOK zostało powołanych troje sportowców.

Bartłomiej Józefowiak (U16) na 300 m zdobył srebrny krążek z czasem 37.10 s. Pobiegł również w sztafecie wojewódzkiej 8x200 m, która okazała się najszybsza i Bartek swoim finiszem zagwarantował jej zwycięstwo. Warto zobaczyć film.

Rafał Wojciechowski (U14) pobiegł na 1000 m. Uzyskał czas 3.01.24 s, niestety nie wytrzymując finiszu z grupą. Zakończył bieg na 7. miejscu.

Aleksandra Prozorowska (U14) skakała w dal. Jej wynik to 4.51 m w ciężkich warunkach, bo zwłaszcza mocny wiatr trochę przeszkodził i też ranga imprezy trochę ją zestresowała. Ola zajęła ostatecznie 13. miejsce.

- Każdy z nich z pewnością dołożył cegiełkę do tego, że Wielkopolska zajęła I miejsce - podkreśla Maciej Ratajczak, prezes i trener bojanowskiego klubu, który był także kierownikiem całej wielkopolskiej kadry, co rówież jest wyróżnieniem.

Z kolei, inni zawodnicy klubu: Zofia Ratajczak, Klaudia Piotrowska i Franciszek aktualnie przebywają na obozie w Wałczu, gdzie pod okiem swoich trenerów kadrowych szykują formę na najważniejsze imprezy w lipcu. Będą to Mistrzostwa Polski U18 w Lublinie i U20 w Radomiu.