Reklama

Staraj się o zwolnienie z opłacania składek. Czasu jest niewiele

Opublikowano:
Autor:

Staraj się o zwolnienie z opłacania składek. Czasu jest niewiele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W ramach Tarczy Antykryzysowej część firm może skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek ZUS za trzy miesiące - od marca do maja. Trzeba jednak złożyć wniosek, a na to pozostało już niewiele czasu.

 

Zwolnienie z obowiązku opłacenia składek ZUS można uzyskać w wysokości 100 lub 50 procent łącznej kwoty. Zależy to od liczby osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych.

 

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia ze składek w ramach Tarczy Antykryzysowej, mają czas tylko do wtorku - 30 czerwca.

 

O zwolnienie mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start.

 

- Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim rozpatrzył już 90 procent wniosków o wsparcie j - informuje Zdzisław Jaźwiec, dyrektor oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W województwie wielkopolskim do ZUS-u wpłynęło 184 tysiące wniosków o zwolnienie ze składek i zostały one zrealizowane w 90 procent na kwotę umorzenia 816 milionów złotych.

 

Natomiast o świadczenia postojowe wpłynęło 149 tysięcy wniosków - wypłacono 294 milionów złotych.

 

- Zachęcam, aby wnioski składać za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia - stwierdza dyrektor ostrowskiego ZUS-u.

 

I dodaje:

 

- Ponadto, 30 maja na PUE ZUS, dodaliśmy możliwość podglądu realizacji wniosku o zwolnienie z opłacania składek. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wniosek przez PUE. Informacje są widoczne w zakładce Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa - wnioski” - dodaje Zdzisław Jaźwiec.

 

 

Szczegółowe informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce „Koronawirus”.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE