Reklama

Starosta Rawicki stanął w obronie Wojewody

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 14:30
Autor:

Starosta Rawicki stanął w obronie Wojewody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po tym, jak minister resortu spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński wnioskował o odwołanie wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka, samorządowcy z całego województwa stanęli w jego obronie.

Szef MSWiA wniosek o odwołanie wojewody argumentował tym, że ten nie unieważnił zgody na budowę 14-piętrowego zamku na skraju Puszczy Noteckiej w obszarze Natura 2000, pomimo, że jego własne służby wykazały, że została wydana z naruszeniem prawa.

Teraz w obronie wojewody zgodnie stanęli starostowie wszystkich 31 powiatów w województwie oraz czterech miast na prawach powiatów.

Wystosowali wspólny list do do premiera Morawieckiego, w którym piszą, że ich zdaniem Łukasz Mikołajczyk dobrze wywiazuje się ze swoich obowiązków.

Wysoko oceniamy dotychczasową współpracę i sposób realizacji zadań administracji rządowej na szczeblu województwa. Na szczególną uwagę zasługuje obecna sytuacja epidemiczna i potrzeba kontynuacji związanych z nią działań m.in. organizacja sieci szpitali zabezpieczających łóżka dla pacjentów z Covid-19” – napisali.

Pod pismem podpisał się także Starosta Rawicki, Adam Sperzyński, który ostatnio oponował przeciwko nakazowi przekształcenia szpitala powiatowego w "covidowy".

- To, że nie zgadzam się z decyzja Wojewody dotyczącą szpitala nie oznacza że źle oceniam współpracę z Urzędem Wojewódzkim podczas sprawowania funkcji przez Łukasza Mikołajczyka. Wręcz przeciwnie, współpracę oceniam jako bardzo dobrą.- odpisał nam starosta na pytanie, jakie argumenty przemawiały za podpisaniem pisma do premiera.

Do zamiaru odwołania wojewody mają się też wkrótce odnieść samorządy gminne. Na razie głos w obronie Łukasza Mikołajczyka zabrało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, którego członkami są gminy Pakosław i Rawicz, a burmistrz Grzegorz Kubik zasiada w zarządzie.

W piśmie do Prezesa Rady Ministrów SGIPW wyraża opinię, że powód, na który powołuje się minister Kamiński nie jest wystarczający, aby dymisjonować wojewodę. Podkreślają przy tym "olbrzymie i efektywne zaangażowanie wojewody w walkę z pandemią, które zauważa wielu samorządowców, bez wzgledu na reprezentowane poglądy polityczne"

Na razie w sprawie wniosku o odwołanie Łukasza Mikołajczyka nie zapadła żadna decyzja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE