Reklama

Agresywne ataki na personel szpitala. "Będziemy podejmować odpowiednie kroki"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Agresywne ataki na personel szpitala. "Będziemy podejmować odpowiednie kroki" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy w Rawiczu w minionym tygodniu zamieścił na swoim profilu informację apelującą o poprawne zachowanie wobec kadry medycznej. Akcja profilaktyczna ma związek z coraz częstszymi atakami na personel.

"W związku z coraz częstszymi atakami pacjentów w stosunku do personelu pracującego w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. informujemy, że kategorycznie nie pozwalamy na takie zachowania. W sytuacji pojawienia się kolejnych tego typu zachowań informujemy, że będziemy podejmować odpowiednie kroki" - napisano w komunikacie, który pojawił się w internecie. Przypomniano w nim również, że personelowi medycznemu przysługuje taka sama ochrona, jak każdemu innemu funkcjonariuszowi publicznemu.
 
Jaki jest powód wystosowania takiego apelu?
- Na obecną chwilę podjęliśmy kroki informacyjne, jednak nie zgadzamy się na zachowania pacjentów (i ich bliskich) na groźby, i wyładowywanie swoich emocji w stosunku do naszych pracowników. Kolejne ataki będą zgłaszane do odpowiednich służb. Niestety, coraz częściej zdarzają się przypadki bezpodstawnego podnoszenia głosu na personel i wyładowywania agresji w stosunku do nich. Mówimy stanowcze STOP AGRESJI - wyjaśnia Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowy placówki. Dodaje, że powodem zabrania "głosu w tej sprawie" są właśnie negatywne zachowania nasilające się w ostatnim czasie. Nie chce jednak podawać szczegółów sytuacji, które miały miejsce w lecznicy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE