Reklama

Strażacy ochotnicy zdawali egzaminy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterdziestu siedmiu strażaków ratowników z ochotniczych straży pożarnych działających w powiecie rawickim zdało egzamin potwierdzający posiadanie tytułu ratownika. Przez 3 kolejne lata będą mogli udzielać poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Egzaminy odbywały się w piątek i sobotę (25-26.11.2022r.) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, a były poprzedzone cyklem spotkań przygotowujących.

- Komisji egzaminacyjnej, którą powołał Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP, przewodniczył Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego Służby PSP mł. asp. Bartosz Tomaszewicz, a członkami komisji byli ratownicy medyczni pełniący służbę w komendach w Rawiczu i Lesznie - relacjonuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Egzamin składał się z części teoretycznej w formie testu składającego się z 30 pytań oraz  praktycznej, podczas której egzaminowani druhowie musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przez 3 kolejne lata 47 strażaków ochotników, którzy przystąpili do egzaminu, będzie mogło udzielać poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE