Reklama

Świętowali 115-lecie szkolnictwa rolniczego w Bojanowie (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bojanowo przez jeden dzień (25 czerwca 2022r.) znalazło się w rękach byłych uczniów słynnego niegdyś "rolnika", a obecnie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie. Świętowali jubileusz lokalnego szkolnictwa rolniczego i spotkali się z kolegami ze szkolnej ławy.

Na wydarzenie Towarzystwo Koleżeńskie Bojanowiaków, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie oraz Komitet Organizacyjny zaprosili absolwentów wszystkich typów szkół (dla młodzieży i dla dorosłych), a patronat honorowy nad uroczystością objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz marszałek województwa wielkopolskiego.

Przemaszerowali przez centrum Bojanowa i dostali klucz do miasta

Jubileusz rozpoczął się od złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wlkp. Sprzed szkoły ruszył także przemarsz uczestników zjazdu ulicami miasta do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się okolicznościowa msza święta. Orszak prowadziła orkiestra dęta z Ponieca. Po nabożeństwie wszyscy dotarli na rynek, gdzie złożono kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci pomordowanych mieszkańców Bojanowa. Przy urzędzie miejskim burmistrz gminy - Maciej Dubiel - wręczył absolwentom symboliczny klucz do Bojanowa i życzył im udanej zabawy podczas zjazdu.

Podziękowania, życzenia i odznaczenia

Część oficjalna uroczystości odbyła się w amfiteatrze im. Mieczysława Stoora. Tam minutą ciszy uczczono zmarłych byłych dyrektorów i nauczycieli placówki, m.in. Dariusza Sikory, który był również członkiem komitetu organizacyjnego zjazdu, którego niestety nie doczekał.

Odśpiewano sto lat byłej nauczycielce i honorowej przewodniczącej komitetu - ponad 90-letniej Mariannie Juchnowicz. Nie brakowało także wspomnień, podsumowań, życzeń i gratulacji od zaproszonych gości, wśrod których byli posłowie Jan Dziedziczak i Wiesław Szczepański, a także radni sejmiku województwa - Zofia Szalczyk, Ewa Panowicz, Kazimierz Chudy i Marek Sowa. Obecna była także delegacja z ambasady Republiki Panamy.

- To nie jest przypadek, że Bojanowo 115 lat temu zostało wybrane na miejsce kształcenia rolników. To nie jest przypadek, że już dekadę później stało się ważnym ośrodkiem dla kształtowania elit polskiego rolnictwa, a Polska ciągle potrzebuje fachowców w tej dziedzinie. Chciałbym w imieniu polskiego rządu podziękować za wasz wkład, za waszą pracę, podziękować kolejnym pokoleniom bojanowskich nauczycieli i wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. To dzięki wam ta placówka odniosła sukces i ma taki prestiż - zaznaczał poseł Jan Dziedziczak, który w imieniu ministra rolnictwa wręczył honorowe odznaczenia "zasłużony dla rolnictwa".

Otrzymali je: Adam Sperzyński, Wiesław Ceglarek, Beata Nowak, Agata Kubiak, Ilona Pazoła-Szymańska, Adam Kołwa, Barbara Dega, Jacek Kryś, Małgorzata Lisiecka, Lucyna Kotlarczyk-Zioło, Sebastian Pilichowski i Piotr Wachowiak.

Na wniosek komitetu organizacyjnego przyzano także odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiegp  (na rzecz zrównoważonych obszarów wiejskich oraz za szczególny wkład w budowanie potencjału rolniczego)

Otrzymali je: Zbysław Dąbrowski, Zbigniew Dworecki, Krzysztof Jachimowski, Jacek Widyński i Dominik Wieszczeczyński.

Spotkanie z kolegami ze szkolnej ławy

Wreszcie, po kilku godzinach oficjalnych części wydarzenia, przyszedł czas na to, na co absolwenci najbardziej czekali, czyli na spotkania koleżeńskie poszczególnych roczników, zwiedzanie szkoły i wieczorek towarzyski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE