Reklama

Szkoła tańca KA-DANCE z grantem od "Diamantu"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez organizatorów

Szkoła tańca KA-DANCE z grantem od "Diamantu" - Zdjęcie główne

KA-DANCE z dyrektorem cukrowni Miejska Górka - Jackiem Sobczyńskim | foto udostępnione przez organizatorów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W VI edycji programu grantowego marki "Diamant" dofinansowanie przyznano na imprezę taneczną dla dzieci i młodzieży, organizowaną przez rawicką Szkołę Tańca KA-DANCE. Wydarzenie będzie otwarte dla każdego uczestnika, niezależnie od stylu tańca. Podczas spotkania będzie można zaprezentować styl zarówno folklorystyczny, nowoczesny, jak i towarzyski.

Reklama

Rozdano nagrody VI edycji konkursu "Dobre Działania" organizowanego przez markę Diamant. Zgłoszono niemal 700 inicjatyw, których celem jest rozwój działań lokalnych. Mieszkańcy wielu polskich miejscowości opisali w nich swoje potrzeby, mające zintegrować sąsiedzkie grupy społeczne zlokalizowane w pobliżu cukrowni, gdzie powstają produkty Diamant. W lutym, jury nagrodziło 4 organizacje, które w najbliższych miesiącach zrealizują cele, jakimi są rozwój i aktywacja mieszkańców. Jedną z nich jest rawicka szkoła tańca KA-DANCE, która zorganizuje spotkanie taneczne dzieci i młodzieży powiatu rawickiego.

Wydarzenie będzie otwarte dla każdego uczestnika, niezależnie od stylu tańca. Podczas spotkania będzie można zaprezentować styl zarówno folklorystyczny, nowoczesny, jak i towarzyski. Celem wydarzenia jest integracja zespołów, wymiana doświadczeń i umiejętności tanecznych. Grant finansowy Diamant pozwoli pokryć koszty organizacji, ale i zadba o wartościowe nagrody dla uczestników. 

- Jeśli możemy wspomóc finansowo choć część wydarzenia, które regularnie zadba o spotkania pełne pasji i ruchu dla lokalnych dzieci i młodzieży - chcemy być tego częścią. Wierzymy, że spotkanie wpisze się na stałe do harmonogramu wydarzeń rawickich, zwłaszcza że to jedyne takie przedsięwzięcie w regionie - mówi Paweł Maciejewski, syrektor sprzedaży marki Diamant.

Jak przyznaje Katarzyna Pląskowska ze Szkoły Tanecznej KA-DANCE, wraz z koleżanką postanowiły postarać się o dofinansowanie, bo od dawna marzy im się zorganizowanie w powiecie przeglądu tanecznego. 

- Mamy sporo imprez sportowych, muzycznych, a tanecznych na taką skalę, nie. Chcemy to zmienić. Jesteśmy szkołą prywatną, więc nie uzyskujemy wsparcia takiego jak inne organizacje i same sobie radzimy. Cukrownia w Miejskiej Górce to jedna z większych firm na tym terenie, więc postanowiłyśmy spróbować. Cieszymy się, że się udało. Grant to duże wsparcie, ale postaramy się jeszcze pozyskać innych sponsorów, by odpowiednio ugościć i nagrodzić uczestników naszego wydarzenia - wyjaśnia Katarzyna Pląskowska.

Dokładna data imprezy nie jest jeszcze znana. Ma ona się odbyć w pierwszej połowie czerwca w jednej z hal sportowych w Rawiczu. Będzie to pokaz różnych odmian tańca - towarzyskiego, nowoczesnego, ludowego i klasycznego. 

Program Dobre Działania Diamant to cykliczny konkurs grantowy, który od 2021 przyznaje nagrody w formie vouchera o wartości 3.000 zł. Aktualnie zbierane są zgłoszenia do VIII edycji, która potrwa do końca maja 2023. Formularz znajduje się na stronie konkursu www.dobredzialania.pl.

Diamant nagrodził dotychczas 17 organizacji, kół zainteresowań, stowarzyszeń, ośrodków lub osób prywatnych, które od 2021 roku działają w myśl integracji wspólnot.

Nagrodzone inicjatywy otrzymały dotychczas po 3000 zł. Za te pieniądze kupiono m.in. sprzęt dla ochotniczej straży pożarnej, budki lęgowe dla zagrożonych ptaków, zorganizowano także warsztaty wiedzy o ekologii czy roli owadów w przyrodzie dla dzieci i młodzieży. Odbyły się też warsztaty glamour oraz plenerowe spotkanie dla kobiet, podczas którego pokazano jak stworzyć naturalne kosmetyki. Dobre Działania Diamant zadbały też o sportowe imprezy integracyjne dla rodzin z dziećmi, czy zakup sprzętu tenisowego dla jednego z kół zainteresowań. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE