Reklama

Sztafeta upamiętniająca gen. Tadeusza Buka przebiegnie przez Bojanowo i Jutrosin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Sztafeta upamiętniająca gen. Tadeusza Buka przebiegnie przez Bojanowo i Jutrosin - Zdjęcie główne

W 2017 roku Sztafeta przebiegła m.in. przez Bojanowo | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sztafeta upamiętniająca generała Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, już kolejny raz przybiegnie do Jutrosina i Bojanowa.

Reklama

Sztafeta jest jedną z form uczczenia pamięci gen. Tadeusza Buka. Urodził się on w 1960 r. w Mójczy, a zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Był generałem dywizji WP, w latach 2009 – 2010 dowódcą Wojsk Lądowych. W latach 2002 - 2005 dowodził 34 Brygadą Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Mieszkał w Spale pod Tomaszowem Mazowieckim, tam też został pochowany.
 
Żołnierze, którzy wyruszą ze Spały do Żagania po drodze zatrzymują się w kilku miejscowościach, gdzie co roku byli witani przez miejscowych włodarzy, spotykali się z młodzieżą i uczestniczyli w wydarzeniach patriotycznych. Tak będzie i tym razem. 
 
Żołnierze, uczestnicy XIII Sztafety Pamięci gen. Tadeusza Buka, po raz kolejny zawitają do Jutrosina. Dotrą tam 17 kwietnia 2023r.
 
- Około godziny 14.30 powitamy sztafetę w Jutrosinie, natomiast 18 kwietnia o godzinie 8.30 zaplanowane jest spotkanie z młodzieżą szkolną, po którym sztafeta wyruszy w dalszą drogę - zapowiada burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak, który w imieniu organizatorów zaprasza do wzięcia udziału w sztafecie.
Następny przystanek wojskowi biegacze będą mieć w Bojanowie.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE