Reklama

Test, strażacki tor przeszkód, gaszenie domku i doskonała zabawa. Nowy turniej w Pakosławiu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa inicjatywa w Pakosławiu. Zorganizowano tam I Turniej Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. druha Józefa Karkosza.

Jak wspominają druhowie z Pakosławia, w czerwcu 2022 roku na wieczną służbę odszedł druh Józef Karkosz z OSP Golejewo. Dla strażaków z gminy Pakosław ta informacja była szokiem. Druh zawsze był chętny do pomocy drugiemu człowiekowi, ale większość z młodego pokolenia zapamięta go jako człowieka cierpliwego i spokojnego. Bardzo lubił pracę z młodzieżą. Zespoły z OSP Golejewo zawsze plasowały się w czołówce zawodów sportowo-pożarniczych z terenu gminy Pakosław. 

Wczoraj (3 września) przy szkole podstawowej w Pakosławiu odbył się Turniej Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych im. druha Józefa Karkosza. Ochotnicy uhonorowali druha Józefa za jego wkład w kształtowanie młodych strażaków.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn - z gminy Pakosław, a także z Jutrosina - podzielonych na dwie kategorie: Dziecięce Drużyny Pożarnicze (7-11 lat) oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (12-15 lat). Zmierzą się one w 6 konkurencjach. Każda sekcja miała do wykonania konkretne zadania - rozwiązanie z testu z ochrony przeciwpożarowej w lesie, znajomości hymnu strażackiego "Rycerze Floriana", gaszenie domku, strażacki tor przeszkód, wymyśleć hasło o bezpieczeństwie oraz o profilaktyce antyalkoholowej. W trakcie imprezy młodzi uczestnicy otrzymali napoje i posiłek.

Nikt nie opuścił Pakosławia z pustymi rękami. Wszystkie ekipy otrzymały statuetki, a także nagrody. 

Turniej przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji, która dopisała. Mamy nadzieję, na przyszłoroczne spotkania w jeszcze większym gronie. Największą dla nas nagrodą były uśmiechy i zadowolone dzieci - podkreśla  komendant gminny ZOSP RP w Pakosławiu, Adam Hauza.

Dziękuje on także rodzicom, którzy pozwolili swoim pociechom na wzięcie udziału w tej nowej inicjatywie oraz sponsorom za pomoc w organizacji turnieju. 

Wyniki:

Kategoria DDP:
1. OSP Osiek
2. OSP Golejewo
3. OSP Sowy
4. OSP Pakosław
5. OSP Chojno
6. OSP Jutrosin
7. OSP Zaorle

Kategoria MDP:
1. OSP Pakosław
2. OSP Sowy
3. OSP Sworowo
4. OSP Golejewo

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy