Reklama

Czy odbędą się slalomowe mistrzostwa paralotniarskie? Decyzja zapadła

Opublikowano: 17 maja 2021 07:00
Autor: HD | Zdjęcie: Archiwum

Czy odbędą się slalomowe mistrzostwa paralotniarskie? Decyzja zapadła - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski, przyciągały tłumy kibiców. Jak zauważa jeden z organizatorów, Dariusz Kempiński, jutrosiński zalew jest wymarzonym miejscem na tego typu imprezy.

Reklama

Organizatorem imprezy, którą zaplanowano od 3 do 7 sierpnia będą: Aeroklub Ostrowski i Stowarzyszenie Paralotnie Michałków. Do Jutrosina, oprócz zawodników z Polski, mają zawitać również reprezentanci Włoch, Belgii, Czech, Francji i Grecji.

- Zawodnicy zgłosili się w jeszcze mocniejszej obsadzie niż w poprzednich latach, a to oznacza, że mamy światową czołówkę, jeżeli chodzi o motoparalotniarstwo slalomowe. Czy przyjadą Katarczycy - nie wiemy. Jutrosin przyciąga. Zapowiedzieli się już uczestnicy, którzy jeżdżą tylko w wyjątkowe miejsca, a których tożsamości nie będę jeszcze zdradzać. Do Polski przylecą po raz drugi i chcą przyjechać właśnie do Jutrosina - podkreśla Dariusz Kempiński, prezes Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków”. 

Jak zauważa Dariusz Kempiński, jutrosiński zalew jest wymarzonym miejscem na tego typu imprezy.

- Robimy wszystko, by zawodnicy czuli się tu dobrze. Miasto Jutrosin dostaje trzecią szansę. Jest tu bardzo dobry klimat i wiele wskazuje, że uda nam się po raz trzeci zorganizować imprezę - podkreśla. 

Przyznaje, że organizatorzy szykują kilka nowinek, jak i niespodzianek zarówno dla zawodników, jak i publiczności.

- Na szczegóły jeszcze za wcześnie - zaznacza. - Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej i finansów. Marzy nam się choćby wielki telebim, który umożliwi relacjonowanie na bieżąco wszystkich informacji związanych z zawodami. Na pewno będziemy w tym roku na żywo relacjonować naszą imprezę.

Pierwszy trening nad zalewem w Jutrosinie zaplanowano w weekend 4-6 czerwca. 

- Trwają uzgodnienia co do formuły tegorocznych zawodów. Na 18 maja planowane jest spotkanie w jutrosińskim ratuszu, z udziałem przedstawicieli inicjatorów imprezy oraz podmiotów współuczestniczących w jej organizacji. Zdecydowanie popieramy ideę organizacji zawodów nad zalewem. Można powiedzieć, że impreza już się „przyjęła”. Jest to znakomita forma promocji naszej gminy i samego zalewu jako miejsca rekreacji. Zapewniam, że organizatorzy mogą liczyć na pomoc ze strony władz gminy - podkreśla Romuald Krzyżosiak, burmistrz gminy Jutrosin.

- Na chwilę obecną nie wpłynął do Starostwa Powiatowego w Rawiczu żaden wniosek o wsparcie finansowe zawodów motoparalotniowych w Jutrosinie. Wspieramy różnego rodzaju imprezy, mające charakter o zasięgu powiatowym i ponad powiatowym. Kryteria wsparcia są jasne i wynikają z programu współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami. (…) Jeśli taki wniosek zostanie złożony przez organizatorów imprezy - będzie rozpatrzony zgodnie z ustalonymi zasadami - zaznacza Jakub Moryson, wicestarosta rawicki.

- Zawody zorganizowane w poprzednich latach udowodniły, jak zalew w Jutrosinie jest wyjątkowym miejscem, a cała ich otoczka przyciągnęła zainteresowanie zawodników na całym świecie. Jutrosin staje się bardzo ważnym miejscem i przy organizacji imprezy na takim poziomie, ma szansę aspirować na imprezę wyższej rangi - uważa Dariusz Kempiński, współorganizator imprezy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.