Reklama

Tradycyjnej kolędy nie będzie. W zamian "liturgia rodzinna"

Opublikowano:
Autor:

Tradycyjnej kolędy nie będzie. W zamian "liturgia rodzinna" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Co może zastąpić tradycyjne wizyty kolędowe? Gdzie wyspowiadać się przed świętami? Przeczytasz też o zaleceniach Metropolity Poznańskiego

Wizyt kolędowych w okresie bożonarodzeniowym w parafiach, należących do Archidiecezji Poznańskiej nie będzie w trudnym okresie pandemii. Na podstawie dekretu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, wydanego jeszcze w październiku, proboszczowie zdecydowali się odwołać tradycyjne odwiedziny w domach.

Co w zastępstwie kolędy "od domu do domu"?

Metropolita Poznański zachęca, aby w zamian za odwołane wizyty kolędowe proboszczowie zaprosili parafian do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną mszę św.

Jak podpowiada arcybiskup Gądecki, szczególną intencją tej mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Proboszczowie mają wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów. Po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz pogadankę, poruszającą także bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest też rozdanie modlitwy do odmówienia w domach oraz książeczki kolędowej.

- Warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odprawili celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą - sugeruje metropolita poznański.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE