Reklama

Trwa przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. Kolejki już krótsze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Trwa przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. Kolejki już krótsze - Zdjęcie główne

CUS - wnioski o dodatek węglowy | foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od środy, 17 sierpnia w gminie Rawicz trwa przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy.

Wnioski można składać osobiście lub listownie w Centrum Usług Społecznych przy ul. Grota Roweckiego 4a, oraz drogą elektroniczną poprzez platformę E-PUAP.

Do dziś, do godziny 10.00 przyjęliśmy ponad 2150 wniosków, z czego większość już jest zarejestrowana, a 150 jest jeszcze w trakcie rejestracji - mówi Bogusława Olszewska, zastępczyni dyrektor CUS.

Przez pierwsze dni przyjmowania wniosków w budynku Centrum tworzyły się gigantyczne kolejki. Ludzie stali nawet na zewnątrz budynku, część przychodziła na długo przed otwarciem biur, żeby zająć miejsce w kolejce.

Dzisiaj, jak sprawdziliśmy około godz. 10.00 kolejek nie było.

Próbujemy rozładować ruch, nasi pracownicy pomagają wypełniać wnioski, sprawdzają też na miejscu poprawność wpisów - mówi zastępczyni dyrektor.

Druki wniosków można otrzymać na miejscu, a po wypełnieniu oddać pracownikowi lub wrzucić do skrzynki podawczej w holu budynku. Pracownicy CUS przypominają, że przy wypełnianiu wniosku należy wpisać między innymi dane z dowodu osobistego, toteż najlepiej zabrać go ze sobą.

Wypełnione wnioski są weryfikowane, a gdy są w nich błędy, lub braki informacji, kontaktujemy się z wnioskodawcą telefonicznie, tak aby jak najszybciej mógł poprawić pismo - mówi Bogumiła Olszewska.

Centrum Usług Społecznych, za pośrednictwem Urzędu Gminy zloży do Urzędu Wojewódzkiego zapotrzebowanie na pieniądze do wypłaty dodatków. Gdy środki zostaną przekazane na specjalne konto gminy, CUS rozpocznie wypłaty. Beneficjenci powinni otrzymać dodatek w ciągu 30 dni od poprawnego złożenia wniosku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy