Reklama

Trwa sadzenie drzew na rawickim rynku

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 16:44
Autor:

Trwa sadzenie drzew na rawickim rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś rozpoczęło się sadzenie na rynku 12 grusz drobnoowocowych oraz 8 lip. Grusze dorastają do 12-15 m wysokości i około 4 m szerokości. Obecnie na płycie rynku znajduje się 5 lip. 

Grusze drobnoowocowe to drzewa o średniej wielkości. Jak wynika z informacji przekazanej przez Centrum Informacyjne Burmistrza, ich wysokość będzie modelowana przez Zakład Usług Komunalnych tak, by korony nie przysłaniały elewacji budynków, o co wnioskowali rawiccy kupcy. Grusze są intensywnie zielone, a jesienią przebarwiają się na żółto, pomarańczowo i czerwono. Liście długo utrzymują się na drzewie. Dekoracyjne białe kwiaty - o średnicy około 2,5 cm - rozwijają się na przełomie kwietnia i maja z różowych pąków.

Jak dodaje CIB, odmiana Chanticleer to grusza, która rzadko owocuje, ale jest zdrowa, odporna na choroby czy mróz. Drzewo nie ma dużych wymagań uprawnych. Rośnie na większości gleb ogrodowych i toleruje suszę. Dzięki wąskim koronom nadaje się do sadzenia w miastach wzdłuż dróg i ulic. Można ją również spotkać w zieleni osiedlowej, parkowej, na działkach i w ogrodach przydomowych. Sadzona jest na terenie całego kraju, poza najchłodniejszymi rejonami.

Od dziś także zmiany w organizacji ruchu. Na rynek nie można wjechać od strony ul. 3 Maja. Więcej na ten temat TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE