Reklama

Trzecie miasto partnerskie Rawicza? Tym razem kierunek - Białoruś

Opublikowano:
Autor:

Trzecie miasto partnerskie Rawicza? Tym razem kierunek - Białoruś - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Delegacja z rawickiego magistratu pojechała do białoruskiego miasta Głębokie, by rozmawiać o współpracy gospodarczej i kulturalnej.

Od 2017 roku gmina Rawicz współpracuje z dwoma miastami partnerskimi - niemieckim Attendorn oraz czeskimi Strakonicami. Szczególnie dobrze współpraca układa się z Niemcami, którzy już kilkakrotnie odwiedzili miasto i brali udział np. we wrześniowej edycji Święta Pyry.

Czyżby przyszła kolej na następnego zagranicznego partnera? Między 18 a 21 stycznia w białoruskim mieście Głębokie przebywała delegacja z rawickiego magistratu, w skład której weszli: burmistrz Grzegorz Kubik, dyrektor Domu Kultury Dariusz Taraszkiewicz, Magdalena Kaczmarek - Kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej i Julita Augustyniak - Kierownik Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy.

Jak zaznacza włodarz, kierunek wyjazdu nie był przypadkowy. Wykorzystano znajomość zawartą podczas odbywającego się od kilku lat w Rawiczu Festiwalu Muzyków Ludowych.

- Przedstawiciel miasta Głębokie był obecny na rawickim wydarzeniu od jego pierwszej edycji, dlatego mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń na gruncie kultury. Głębokie jest miastem zamieszkałym przez dużą grupę osób pochodzenia polskiego, a w okresie międzywojennym leżało w granicach II Rzeczypospolitej - wyjaśnia Grzegorz Kubik.

W programie styczniowej wizyty znalazło się m.in. zwiedzanie muzeum, obiektów kulturalnych i lokalnych zakładów produkcyjnych. Przedstawiciele magistratu odwiedzili również zakład produkujący nasiona i sadzonki sosny. Delegację z Rawicza w urzędzie miasta przywitał występem zespół ludowy. Burmistrz miał okazję porozmawiać również z miejscowym przewodniczącym rejonu (odpowiednikiem burmistrza) - Olegiem Viktoroviczem.

Dyskutowali o możliwościach wymiany kulturalnej oraz młodzieży. - W osobistej rozmowie opowiadaliśmy o naszych miastach. Głębokie jest zdecydowane na podjęcie współpracy. W związku z tym zaprosiłem pana przewodniczącego do Rawicza. Termin wizyty jeszcze nie został ustalony - twierdzi włodarz. Jak zaznacza Centrum Informacyjne Burmistrza, pierwsza wizyta miała głównie charakter rozpoznawczy, a rozmowy będą kontynuowane podczas rewizyty białoruskiej delegacji w Rawiczu, która prawdopodobnie ma się odbyć w pierwszym kwartale tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE