Reklama

Trzy drogi dojazdowe do pól gotowe

Opublikowano:
Autor:

Trzy drogi dojazdowe do pól gotowe - Zdjęcie główne

Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończono przebudowę trzech dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie wiosek w gminie Miejska Górka.

Reklama

Poprawiona została jakość nawierzchni na drogach dojazdowych do pól w Oczkowicach, Rzyczkowie i Piaskach. Mieszkańcy mogą już z nich korzystać.

Na zadanie to gmina otrzymała dwie dotacje - jedną w wysokości 137 tys. 250 zł, a drugą w kwocie 79 tys. zł. Oba dofinansowania pochodziły z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

-  Płyty na drogi w Oczkowicach i Rzyczkowie zakupiła nasza gmina za kwotę 72 tys. zł - informuje Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Miejskiej Górce.

Na czym polegały remonty?

W Piaskach powstał odcinek z kruszywa prowadzący w kierunku Dłoni o długości 930 m i szerokości 4 m. Zadanie realizowała firma Patryka Borowczyka Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Krobi. Koszt inwestycji wyniósł 198 tys. zł.

W Oczkowicach wykonany został odcinek o długości 150 m, prowadzący do stawu. Wykonała go firma Arkadiusza Gajewskiego AR-BRUK z Konar. Inwestycja kosztowała 37 tys. zł.

Długość drogi śladowej w Rzyczkowie wynosi 180 m. Odcinek prowadzi od drogi powiatowej w kierunku Niepartu. Wykonawcą  była firma Arkadiusza Gajewskiego AR-BRUK z Konar. Koszt budowy wyniósł 45 tys. zł.

Sporo się dzieje

Remont dróg prowadzących do pól to tylko jedna z wielu inwestycji drogowych realizowanych obecnie w gminie Miejska Górka. Ostatnio - dwa miesiące przed terminem - zakończono budowę nowej drogi w Niemarzynie. Zadanie to było realizowane wspólnie przez samorządy powiatowy i miejskogórecki.

Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu (12 mln zł) cały czas w gminie trwa budowa i remont 14 różnych dróg. Wszystkie tegoroczne drogowe zadania na jej terenie są szacowane na blisko 20 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE