Reklama

Trzy konkursy na dyrektorów w gminie Rawicz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy konkursy na dyrektorów w gminie Rawicz - Zdjęcie główne

Gmina szuka między innymi dyrektora dla placówki w Zielonej Wsi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz ogłosiła trzy konkursy na dyrektorów placówek oświatowych. Potrzebni są szefowie dla Zespołu Przedszkolnego w Szymanowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi.

Reklama

W minionym roku kończyły się kadencje większości dyrektorów placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Rawicz. Burmistrz ogłosił więc konkursy. W ich efekcie nie zmieniło się szefostwo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie, Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu, przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie. W tych konkursach wystartowali dotychczasowi dyrektorzy. Innych kandydatów nie było.

Dotychczasowa dyrektor przechodzi na emeryturę

Odbył się także konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu. Przystąpiło do niego dwoje kandydatów. Komisja zdecydowała, że przez kolejną, 5-letnią kadencję placówką kierować będzie wieloletnia dyrektor Jagna Dybczyńska-Grześkowiak. Na dzisiejszej (29.03.2023) sesji burmistrz Grzegorz Kubik poinformował jednak, że dyrektor zdecydowała się przejść na emeryturę, więc 20 marca 2023r. konkurs ogłoszono ponownie. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 14 kwietnia.

Koniec kadencji w Szymanowie. Nie ma chętnych do kierowania przedszkolem

W lutym już ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Przedszkolnego w Szymanowie. Kadencja obecnej szefowej upływa bowiem w sierpniu tego roku.

- W pierwszym wyznaczonym terminie, który upłynął 17 marca, nie wpłynęła żadna oferta. W zespole nie ma kandydata, który deklarowałby wolę objęcia stanowiska dyrektora w drodze powierzenia. W związku z tym konkurs ogłoszono ponownie - poinformował burmistrz Grzegorz Kubik.

Czy tym razem się uda?

W minionym roku najdłużej szukano szefa dla placówki w Zielonej Wsi, gdzie szkoła podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich razem z przedszkolem tworzy Zespół Szkolno-Przedszkolny, w którym funkcję dyrektora pełni obecnie Dominika Walkowiak. Obowiązki te powierzono jej czasowo, gdyż procedura konkursowa (ogłaszana dwukrotnie) nie przyniosła rozwiązania.

- Ogłoszenie konkursu jest planowane na maj, czerwiec - zapowiada burmistrz.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE