Reklama

Trzy ogródki wiedeńskie w centrum Rawicza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy ogródki wiedeńskie w centrum Rawicza - Zdjęcie główne

W weekend ogródek przy ratuszu cieszył się dużym zainteresowaniem

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku dni działa nie tylko ogródek wiedeński przy rawickim ratuszu, ale także dwa inne. W plenerze działalność rozpoczęła także kawiarnia Lodówka oraz punkt gastronomiczny przy ul. Wojska Polskiego.

Z początkiem maja na zrewitalizowanym rawickim rynku otwarty został ogródek wiedeński. Burmistrz Grzegorz Kubik podpisał umowę z firmą Katarzyny Łukaszewskiej z Szymanowa na najem 200 m2 płyty rynku od 1 maja do 12 czerwca Ogródek został ulokowany w południowo-wschodniej części rynku, przy ratuszu.

Nie jeden ogródek w obrębie starego miasta, a trzy

W ostatmich dniach wydano kolejne zgody na wynajem pasa drogowego: 
  • na ul. 17 Stycznia - kawiarnia, lody, ciasta, 35 m2, termin 29.04-30.09.2022
  • na ul. Wojska Polskiego  - jedzenie typu fast food, 12 m2, termin 01.05-15.10.2022

Jakie warunki trzena spełnić, by postawić ogródek wiedeński?

Ogródek wiedeński powinien być wykonany z estetycznych elementów łatwo rozbieralnych, umożliwiających w razie konieczności ich szybki demontaż. Jego ustawienie musi odbyć się bez naruszenia istniejącej nawierzchni.

W ogródku wiedeńskim dopuszcza się prowadzenie następującej działalności: sprzedaż oraz spożycie na miejscu napojów bezalkoholowych, piwa, lodów, wyrobów cukierniczych i innych.

Nie zezwala się na lokalizowanie w ogródku wiedeńskim jakichkolwiek namiotów i zadaszeń z plandek, umieszczania w ogródkach nośników reklam (poza parasolami i elementami wyposażenia) jak również prowadzenia w ogródkach innej działalności. 

Zajmujący pas drogowy pod działalność gastronomiczną zobowiązany jest do:

  • utrzymania ogródka wiedeńskiego we właściwym stanie technicznym i estetycznym,
  • utrzymania w ogródku wiedeńskim oraz wokół niego tj. na przyległym chodniku należytej czystości,
  • utrzymania w obrębie ogródka wiedeńskiego oraz wokół niego ładu i porządku publicznego, a w szczególności zachowania w godzinach od 22:00 do 6:00 ciszy nocnej.

Zezwala się na odtwarzanie w ogródku wiedeńskim muzyki rozrywkowej, przy czym na odtwarzanie muzyki zajmujący pas drogowy musi posiadać zawartą umowę ze ZASP. Odtwarzana muzyka nie może zakłócać spokoju otoczenia ogródka.

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy