Reklama

Tunel do Masłowa w połowie 2021 roku

Opublikowano: pon, 19 paź 2020 18:37
Autor:

Tunel do Masłowa w połowie 2021 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kierowcy i mieszkańcy Masłowa czy Załęcza znów muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa tunelu drogowego w ciągu ul. Piłsudskiego nie zakończy się w bieżącym roku.

"Prace z branży drogowej wykonywane w ramach zadania realizowanego przez Spółkę (PKP PLK - przyp. red.) zostaną zakończone w połowie 2021 roku" - czytamy w odpowiedzi na wniosek obywatelski, złożony przez Zbigniewa Gajewskiego. Rawiczanin przesłał pismo do naszej redakcji.

Dlaczego prace potrwają dłużej niż do końca bieżącego roku? "Spowodowane jest to koniecznością wykonania znacznego zakresu prac w okresie zimowym, a reżim technologiczny uzależnia ich wykonanie od warunków pogodowych. W szczególności roboty związane z układaniem nawierzchni bitumicznej drogi mogą być wykonywane w okresie późnowiosennym" - czytamy w odpowiedzi przedstawiciela PKP.

W listopadzie bieżącego roku jest natomiast zaplanowane oddanie do użytku wind i przejścia podziemnego, zarówno na stacji w Rawiczu (choć przed wakacjami była mowa o wrześniu), jak i w Bojanowie. 

Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu "Życia Rawicza".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE