Reklama

Uczczą pamięć byłego gwardiana klasztoru na Goruszkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OKSIAL w Miejskiej Górce

Uczczą pamięć byłego gwardiana klasztoru na Goruszkach - Zdjęcie główne

foto OKSIAL w Miejskiej Górce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz burmistrz Miejskiej Górki zapraszają na Dni Euzebiańskie. W ten sposób co roku upamiętniany jest o. Euzebiusz Huchracki, gwardian klasztoru na Goruszkach, który zmarł śmiercią męczeńską w 1942 roku.

Reklama

W tym roku przypada 81. rocznica śmierci gwardiana na Goruszkach, Sługi Bożego - ojca Euzebiusza Huchrackiego, zmarłego męczeńską śmiercią w nocy z 5 na 6 maja 1942 r w niemieckim obozie w Dachau.
 
Dla uczczenia jego pamięci, w Klasztorze Ojców Franciszkanów na Goruszkach, odbędą się „VI Dni Euzebiańskie”. Jest to dwudniowe wydarzenie religijno-kulturalne, organizowane przez Burmistrza Miejskiej Górki, Klasztor Franciszkanów na Goruszkach i Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Celem „Dni Euzebiańskich” jest propagowanie kultu religijnego osoby o. Euzebiusza, który jest kandydatem na ołtarze.
W ramach tegorocznych obchodów, przewidziane są msze św. w intencji o rychłą beatyfikację franciszkanina, złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą E. Huchrackiego i przed pomnikiem upamiętniającym pomordowanych w klasztorze w czasie II wojny światowej. Uroczystości uświetni koncert chóralny, podczas którego zaprezentują się chóry: „Halinka” z Konar, „Cantilena” z Włoszakowic, „Magnificat” z Pakosławia i „Cantante Deo” ze Sławy - wylicza Marek Stach, dyrektor OKSiAL-u.
Każdego dnia obchodów, organizatorzy zapraszają na poczęstunek w ogrodzie klasztornym.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE