Reklama

Urząd Pracy zasypany wnioskami o pożyczki z tarczy antykryzysowej

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 19:17
Autor:

Urząd Pracy zasypany wnioskami o pożyczki z tarczy antykryzysowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już około 3 miliony złotych Powiatowy Urząd Pracy przekazał mikroprzedsiębiorcom, jako pożyczki zagwarantowane w rządowej tarczy antykryzysowej.

Każda firma która zatrudnia mniej niż 10 pracowników, może otrzymać 5 tys. zł bardzo nisko oprocentowanej pożyczki. Co więcej, jeśli firma będzie działać przez następne 3 miesiące, pieniędzy tych nie trzeba będzie oddawać.

Jak twierdzi Sławomir Wasilewski , zastępca dyrektora PUP w Rawiczu, zainteresowanie lokalnych firm jest ogromne.

Do dzisiaj (29 kwietnia) wpłynęło ogółem ponad 1300 wniosków. Prawie wszystkie są poprawne, a ich rozpatrzenie to tylko kwestia możliwości "przerobowych" urzędu.

- Nasz urząd pracuje po 12 godzin dziennie. Staramy się, żeby wnioski były rozpatrywane na bieżąco - mówi zastępca dyrektora.

Jednak, o ile w ubiegłym tygodniu udawało się rozpatrzyć od ręki wszystkie napływające wnioski, to po rozszerzeniu przez rząd beneficjentów pożyczek także na mikroprzedśiębiorstwa nie zatrudniające pracowników, lawina wniosków znacznie wzrosła.

- Na dzień dzisiejszy udzieliliśmy około 600 pożyczek. Ze względu na stale zwiększającą się liczbę wnioskujących, trzeba się liczyć z niedużym poślizgiem - przyznaje Sławomir Wasilewski.

Jednocześnie przypomnina, że urząd normalnie wykonuje wszystkie swoje funkcje, choć ze względu na epidemię, jego drzwi pozostają zamknięte. Wszelkie sprawy można załatwić telefonicznie lub poprzez internet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE